/  / 4 miliony Swiftów w 10 lat

4 miliony Swiftów w 10 lat

Suzuki|
null
© Suzuki
null

W ciągu ostatnich 10 lat Suzuki sprzedało na świecie łącznie aż 4 miliony Swiftów. Z powyższego około 19% przypada na motorynek osobówek w Europie.

W gamie marki Swift obecny jest już od 1983 roku. W listopadzie 2004 w Japonii zadebiutowała jego trzecia generacja, która stanowiła całkiem nowy model inaugurujący program odnowy światowej gamy produktowej koncernu.

W kolejnym, 2005 roku rozpoczęto produkcję nowego Swifta oraz dystrybucję na Węgrzech, w Indiach i Chinach. W 2010 roku wprowadzono czwartą generację, a w marcu 2012 do krajów produkujących ten samochód dołączyła Tajlandia.

W ciągu 10 lat Suzuki sprzedało łącznie aż 4 miliony Swiftów, z czego 11% w Japonii i około 19% w Europie. Rynkiem o kluczowym znaczeniu są jednak Indie, w których sprzedano połowę globalnego wolumenu (około 2 milionów Swiftów). Wraz z lokalnym, indyjskim wzrostem sprzedaży tego modelu rośnie także jego oferowana gama: obecnie dostępne są m.in. wersje Swifta z silnikiem Diesla oraz w nadwoziu sedana.

Suzuki Swift otrzymał maksymalną ocenę 5-gwiazdową w testach zderzeniowych Euro NCAP (2010). Obecnie Swift produkowany jest w 8 państwach, a o jego zaletach mogą przekonać się klienci w ponad 140 krajach i regionach na świecie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane