/  / 3 modele Peugeot w TOP-5

3 modele Peugeot w TOP-5

null
© Peugeot
null

Udany styczeń dla Peugeot. Na rynku nowych osobówek we Francji aż trzy modele spod znaku lwa wylądowały w czołowej piątce najchętniej kupowanych aut nad Sekwaną.

Jak wynika z zestawienia za styczeń, wśród nowych aut najchętniej kupowanych na rynku francuskim aż trzy modele marki Peugeot uplasowały się w rankingu TOP-5. Dla Peugeot – walczącego o prymat z firmą Renault – to pierwszy taki sukces.

Najpopularniejszym modelem Peugeot na rodzimym rynku francuskim jest "208". W styczniu maluch spod znaku lwa plasuje się na drugim miejscu podium za Renault Clio, uzyskawszy udział rynkowy na poziomie nieco ponad 5,5%. Clio IV ani myśli jednak oddawać prowadzenia jako top model we Francji za cały rok kalendarzowy 2014.

W tym miejscu warto dodać, że Peugeot 208 już niedługo zadebiutuje na rynku w wersji po zmianach modernizacyjnych. Będzie to dodatkowy impuls napędzający sprzedaż modelu w kolejnych miesiącach.

Drugim w kolejności najpopularniejszym modelem Peugeot we Francji – a jednocześnie trzecim graczem całego zestawienia za styczeń – jest "308". Kompakt z logo lwa na masce notuje na swoim podwórku duże wzrosty sprzedaży (+96%), a jego udział rynkowy przekracza aktualnie już 4,3%.

Tuż za podium trwa natomiast rywalizacja o wysoką pozycję wśród dwóch miejskich crossoverów – to Renault Captur oraz Peugeot 2008. W styczniu nieco lepszy wynik uzyskał reprezentant Renault, jednak wysoka pozycja "2008" to dla tego akurat modelu i tak już duży sukces. Tym bardziej, że produkt ze stajni Peugeot notuje wzrost rejestracji o dynamice blisko 41%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane