/  / 3 cylindry w sportowym BMW

3 cylindry w sportowym BMW

null
© BMW
null

Wiosną do wersji BMW 218 Cabrio oraz 218i Coupe będzie można zamówić nowy, 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Jednostka rozwija moc maksymalnie 136 koni przy momencie obrotowym 220 Nm.

Wspomniany silnik można opcjonalnie połączyć z 8-stopniową automatyczną skrzynią Steptronic. W wersji Coupe tak wyposażone auto przyspiesza do "setki" w czasie 8,8 s. (automat: 8,9), natomiast jako Cabrio – w 9,4 s. (9,6).

Koncern z Bawarii deklaruje, że średnie zużycie paliwa wynosi dla BMW 2 Coupe między 5,1 a 5,6 l/100 km (automat: 5,1-5,5). Z kolei dla Cabrio wartości te kształtują się na poziomie od 5,5 do 6 l/100 km (automat: 5,3-5,8), w zależności od ogumienia.

Od marca bieżącego roku wersję BMW 220d Coupe z wysokoprężnym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 190 KM będzie można zamówić również z napędem na cztery koła xDrive. Tak skonfigurowany egzemplarz ma seryjnie na pokładzie 8-stopniową skrzynię automatyczną Steptronic. Przyspieszenie do "setki" zabiera kierowcy około 6,9 sekundy.

Według deklaracji producenta, średnie spalanie wynosi dla omawianej wersji około 4,3-4,7 l/100 km.

Coś dla oka
Ponadto, wersja BMW 2 Coupe – podobnie jak kabriolet – pojawi się w różnych wariantach specyfikacyjnych: obok bazowego dołączą pakiety Luxury Line, Sport Line oraz M Sport. Od marca zarówno dla wersji ze zdejmowanym, jak i stałym dachem dostępne będą nowe wzory kół aluminiowych.

Wśród opcji, które można dokupić do "dwójki" Coupe i Cabrio, jest też teraz najnowsza wersja nawigacji Professional, charakteryzująca się nie tylko wysoką rozdzielczością, ale też możliwością aktualizowania map online za pośrednictwem połączenia telefonicznego. Na ekranie można będzie wywołać funkcję parametrów silnika, a więc sportowe wskaźniki, pokazujące aktualne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego.

W obu wersjach nadwoziowych w zestawie zegarów pojawi się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane