/  / 200 000 sztuk Yarisa III w ciągu całego roku

200 000 sztuk Yarisa III w ciągu całego roku

Spółka|
null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Fabryka Toyota Motor Manufacturing France uruchomi trzyzmianowy system pracy już 3 stycznia. W Polsce Yaris III zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w weekend 24-25 września.

W fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) produkowany jest nowy model Yaris, do którego w 2012 roku dołączy wersja z pełną technologią hybrydową.

O powrocie do trzyzmianowego systemu pracy fabryki zdecydowano w związku z dużym zapotrzebowaniem na nowego Yarisa w całej Europie oraz spodziewanym sukcesem rynkowym wersji HSD (napęd hybrydowy) w 2012 roku.

Nowa Toyota Yaris już w Polsce

Na czasowe, 18-miesięczne kontrakty zostało zatrudnionych 800 nowych pracowników, którzy rozpoczęli serię szkoleń we wrześniu. W zależności od poziomu sprzedaży nowych modeli w Europie kontrakty te mogą zostać przedłużone.

Dodatkowo, w pierwszym kwartale 2012 roku zatrudnienie zostanie zwiększone o 100 nowych, stałych pracowników fabryki. Łącznie zatrudnienie w TMMF wyniesie 4 300 pracowników.

TMMF jest jedynym zakładem Toyoty produkującym samochody, w którym praca może odbywać się w systemie trójzmianowym. Fabryka funkcjonowała w ten sposób między majem 2004 a kwietniem 2005 roku oraz od czerwca 2006 do lipca 2010.

Od 2001 roku, kiedy w TMMF rozpoczęła się produkcja Yarisa, fabrykę opuściło niemal 2 miliony egzemplarzy. Produkcja nowej, trzeciej generacji modelu ruszyła 13 lipca.

Toyota planuje sprzedaż Yarisa w Europie na poziomie 200 000 sztuk rocznie.

Yaris trzeciej generacji zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w Polsce w weekend 24-25 września.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane