/  / 20 milionów samochodów dla Amerykanów

20 milionów samochodów dla Amerykanów

null
© Honda
null

Honda Accord to bodaj najważniejszy model w amerykańskiej gamie marki. Jest to również pierwszy samochód Hondy, jaki wprowadzono do produkcji w USA.

Fabryka koncernu w Marysville w stanie Ohio wyprodukowała w marcu 10-milionowy egzemplarz Hondy Accord na rynek amerykański. Jednocześnie cztery zakłady grupy za Oceanem mogą pochwalić się łączną liczbą 20 milionów aut, które do dziś opuściły linię montażową.

Zakłady Marysville Auto Plant to miejsce, w którym rozpoczęto produkcję modelu Honda Accord na rynek amerykański. Pierwsze egzemplarze opuściły linię montażową na początku listopada 1982. Jest to jednocześnie pierwsza w ogóle japońska fabryka motoryzacyjna, która rozpoczęła produkcję samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Co ciekawe, w Marysville powstaje obecnie kolejny zakład (Performance Manufacturing Center), który zostanie wyłącznym dostawcą egzemplarzy modelu Honda/Acura NSX nowej generacji na rynek światowy. Nowy NSX zostanie wyposażony w układ napędowy i strukturę nadwozia, które mają gwarantować mocne wrażenia z jazdy. Pojazd otrzyma montowany centralnie silnik V6, współpracujący z hybrydowym układem napędowym czterech kół Sport Hybrid SH-AWD.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane