/  / 2 modele Skody w rankingu TOP-10

2 modele Skody w rankingu TOP-10

null
© Skoda
null

W sierpniu aż dwa modele marki Skoda wskoczyły do zestawienia TOP-10 wśród najchętniej kupowanych osobówek na rynku europejskim.

Jak wynika z zestawienia firmy analitycznej JATO Dynamics, aż dwa modele marki Skoda znalazły miejsce na sierpniowej liście TOP-10 dla najpopularniejszych modeli wśród nowych osobówek w Europie. I tak pozycja #5 padła łupem Octavii, która legitymuje się wynikiem ponad 14 400 egzemplarzy. W przypadku omawianej Skody uzyskany rezultat jest lepszy od ubiegłorocznego aż o ponad 17%.

Z kolei miejsce #10 europejskiej listy przebojów należy teraz do Fabii. Wspomniany model Skody po niedawnych zmianach generacyjnych uzyskał w sierpniu wynik blisko 11 300 rejestracji. Niewiele brakowało, a Fabia mogłaby wspiąć się nawet na pozycję #7, ponieważ różnice między poszczególnymi graczami akurat w tej części tabeli są minimalne. A to nie byle jacy gracze, ponieważ mówimy tu o tak uznanych "firmach" jak np. Ford Focus oraz Opel Astra.

Na korzyść Fabii przemawia ponadto wysoka dynamika sprzedaży, która w porównaniu z sierpniem roku ubiegłego wykazuje poprawę aż o 37,7%.

Pierwszy taki przypadek
Według JATO to pierwszy taki przypadek, żeby aż dwa modele z gamy Skody zajmowały miejsce w rankingu TOP-10 wśród największych bestsellerów na rynku europejskim.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane