/  / 150 koni mechanicznych i jedno Polo

150 koni mechanicznych i jedno Polo

VW|
null
© Volkswagen
nullnullnullnull

Dzięki zastosowanej przez Volkswagena funkcji odłączania cylindrów (system ACT) nowy Volkswagen Polo BlueGT oferuje niezłą dynamikę przy maksymalnej efektywności. Nowa wersja tego auta rozwija teraz moc 150 KM, czyli o 10 KM więcej niż wcześniejszy model.

Volkswagen Polo BlueGT stanowi w zamyśle producenta połączenie sportowych cech i efektywności. Silnik TSI o pojemności 1,4 litra rozwija moc 150 KM (przedtem 140 KM). Maksymalny moment obrotowy wynosi 250 Nm i jest dostępny już od 1500 obr./min. Moc jest przenoszona na przednią oś przez 6-biegową przekładnię manualną lub opcjonalną, 7-biegową DSG.

Według danych fabrycznych, w przypadku manualnej skrzyni biegów Polo BlueGT zużywa średnio około 4,8 l/100 km (emisja CO2 to 110 g/km). W połączeniu z 7-biegową DSG zużycie paliwa spada do około 4,7 l/100 km (108 g/km CO2).

Volkswagen dodaje, że jednocześnie udało się zwiększyć prędkość maksymalną Polo BlueGT o 10 km/h, czyli do 220 km/h.

Dwa z czterech odłączone
Godną uwagi funkcją techniczną silnika BlueGT jest system aktywnego zarządzania pracą cylindrów, zwany w skrócie ACT. Volkswagen wraz z tą funkcją wprowadził do małych samochodów technologię poprawiającą efektywność, znaną wcześniej z dużych, ośmio- lub dwunastocylindrowych silników.

Tymczasowe odłączenie drugiego i trzeciego cylindra przy niskich i średnich obciążeniach obniża zużycie paliwa w znormalizowanym cyklu europejskim o około 0,3 l/100 km. Przy jeździe ze stałą prędkością daje to oszczędność paliwa na poziomie nawet 1 l/100 km.

Nadwozie obniżone o 15 mm
Nowe Polo BlueGT zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz posiada charakterystyczne cechy. Na zewnątrz są to między innymi nowe, przyciemnione tylne światła, 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich, spojler dachowy, zmodyfikowane zderzaki (z tyłu z dyfuzorem), specjalne progi oraz obniżone o 15 mm nadwozie.

We wnętrzu można znaleźć takie elementy jak rozszerzone funkcje komputera pokładowego (informacja o ACT), tempomat oraz sportowe przednie fotele.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane