/  / 140-konna Fiesta z pazurem

NOWOŚĆ | 140-konna Fiesta z pazurem

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnull

Na rynku pojawi się w tym roku nowa wersja Forda Fiesty, którą napędza silnik benzynowy 1.0 EcoBoost dysponujący mocą maksymalną zwiększoną aż do 140 KM. Prędkość maksymalna to 200 km/h.

Ford wprowadza na rynek dwie dynamiczne wersje Fiesty: Red Edition oraz Black Edition. Zgodnie z najnowszymi trendami kolorystycznymi opartymi na zasadzie silnego kontrastu, nadwozia obu modeli pokryto dwoma odcieniami lakieru. W przypadku wersji Red Edition czerwony lakier skontrastowano z czernią dachu oraz elementów dekoracyjnych. W wersji Black Edition zastosowano dokładnie odwrotny układ barw.

"Nowe wersje z pewnością będą się wyróżniać na drodze, a ich śmiała stylizacja znajdzie pełne odzwierciedlenie w dynamicznych osiągach, jakie zaoferuje usportowiona wersja silnika 1.0 EcoBoost oraz dzięki modyfikacjom poczynionym w układzie zawieszenia i kierowniczym - mówi Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej, Ford of Europe.

Cennik Ford Fiesta 2015

Najmocniejsze w historii Fiesty modele seryjne napędzać będzie wielokrotnie nagradzany, 140-konny silnik 1.0 EcoBoost. Nowość z błękitnym owalem na masce może się pochwalić lepszym stosunkiem mocy do litra pojemności skokowej niż Bugatti Veyron.

140-konna wersja silnika 1.0 EcoBoost wyróżnia się unikalnymi nastawami zarówno w zakresie charakterystyki pracy turbosprężarki, faz rozrządu, intercoolera, jak i przepustnicy. Dzięki tym modyfikacjom moc wzrosła o 12%. Pojazd potrzebuje zaledwie 9 sekund, aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h, a prędkość maksymalna to 201 km/h.

Według danych producenta, zmodyfikowana jednostka napędowa 1.0 EcoBoost może zadowolić się około 4,5 litrami paliwa na 100 km, emitując przy tym 104 g CO2 na kilometr.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane