/  / 100 000 zamówień na nowego Priusa

100 000 zamówień na nowego Priusa

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na nowego Priusa zebrano w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży w Japonii aż 100 000 zamówień. To ponad 8 razy więcej niż wcześniej założona miesięczna sprzedaż Toyoty (12 000 sztuk).

Prius nowej generacji zadebiutował na japońskim rynku 9 grudnia. Obecnie okres oczekiwania na zamówiony egzemplarz wynosi średnio 6-7 miesięcy. Toyota zakłada, że w 2016 roku sprzedaż w Japonii wzrośnie o 3% do około 1,55 miliona aut. Nowy Prius ma się do tego wyniku walnie przyczynić.

Prius jest obecny na rynku od 19 lat. To pierwszy masowo produkowany model hybrydowy, który rozpoczął proces stopniowej elektryfikacji samochodów. Obecnie Toyota oferuje na całym świecie ponad 30 modeli hybrydowych.

Milioner z Japonii
Do dziś globalna sprzedaż Priusa przekroczyła pułap 3,5 milionów egzemplarzy, a liczba wszystkich hybryd Toyoty kupionych przez klientów w różnych krajach przekroczyła 8 milionów.

Czwarta generacja najpopularniejszej na świecie hybrydy wchodzi na rynki 6 lat od premiery poprzednika. Nowy Prius jest oparty na platformie modułowej TNGA. Ma przebudowany napęd hybrydowy, oszczędniejszy od poprzednika o ponad 20%.

Obie technologie Toyota Prius dzieli z debiutującym niebawem hybrydowym crossoverem C-HR.
 
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane