/  / "Szwed" z napędem na cztery koła

"Szwed" z napędem na cztery koła

null
© Volvo
null

Volvo XC70 to jeden z modeli wyróżnionych w plebiscycie czytelników niemieckiego Auto Bild Allrad, którzy głosowali na najlepsze swoim zdaniem samochody wyposażone w napęd na cztery koła.

Niemiecki Auto Bild Allrad to jedna z najbardziej znanych w Europie publikacji specjalistycznych, poświęcona modelom typu 4x4 oraz SUV. W organizowanym przez redakcję internetowym plebiscycie na najlepsze auta szeroka publiczność mogła w tym roku głosować na swoich faworytów spośród 175 różnych modeli, które pogrupowano w 10 kategoriach.

Każdy z segmentów ma swojego zwycięzcę zarówno spośród samochodów rodzimych marek niemieckich, a także produktów marek importowanych.

W kategorii crossovery z napędem na cztery koła/samochody importowane pierwsze miejsce w plebiscycie czytelników Auto Bild Allrad zajęło Volvo XC70. "Szwed" pokonał w plebiscycie dziesięciu innych konkurentów i z dużą przewagą sięgnął po zwycięstwo.

Na rynku polskim bazowa wersja Volvo XC70 rok modelowy 2015 kosztuje od 164 600 złotych. Samochód w wersji z napędem na cztery koła można mieć natomiast od 178 900 złotych.

Cennik Volvo XC70

Jako ciekawostkę dodajmy jeszcze, że wśród modeli marek niemieckich za najlepszy samochód według czytelników Auto Bild Allrad w segmencie crossover 4x4 uznano Audi A6 allroad.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane