/  / "Stara" Honda HR-V – Kto ją kojarzy?

"Stara" Honda HR-V – Kto ją kojarzy?

IBRM SAMAR|
null
© Honda
null

Honda szykuje się do polskiej premiery modelu HR-V. Co ciekawe, kilkanaście lat temu w salonach oferowano samochód o tej samej nazwie. HR-V okazał się jednym z prekursorów segmentu miejskich crossoverów – jakże popularnych obecnie.

Na polskim rynku Honda HR-V sprzedawana była w latach 1999-2006. Mimo upływu lat sylwetka "japończyka" nadal może się podobać. Samochód oferowano w dwóch wersjach nadwoziowych do wyboru: 3- lub 5-drzwiowej.

W podstawowej wersji "stara" Honda HR-V mierzy około 4 m na długość, a bagażnik oferuje pojemność od 285 litrów. W gamie przewidziano tylko silnik benzynowy 1.6, rozwijający moc maksymalnie 105 lub 124 KM (ten drugi z układem zmiennych faz rozrządu).

W latach 1999-2006 z polskich salonów Hondy wyjechało na drogi łącznie nieco ponad 1 600 egzemplarzy HR-V. Warto zauważyć, że popularność poszczególnych wersji nadwoziowych rozkłada się prawie "pół na pół".

W pierwszym roku sprzedaży HR-V na polskim rynku – czyli w 1999 – padł wynik na poziomie prawie 270 egzemplarzy. Co ciekawe, całość przypadła na wersję 3-drzwiową. W roku kolejnym notuje się najwyższy (jak się później okazało) rezultat: 385 sztuk. Prawie 3/4 stanowi tu odmiana 3-drzwiowa, ale równocześnie gamę powiększa wersja 5-drzwiowa.

Na polskim rynku rok 2004 był ostatnim, kiedy sprzedaż Hondy HR-V przekroczyła poziom 200 egzemplarzy. Spośród 225 aut, jakie znalazły wówczas nabywców nad Wisłą, wersja 5-drzwiowa stanowiła aż 220 sztuk.

We wrześniu bieżącego roku japońska marka wprowadzi oficjalnie na rynek swój nowy model firmowany nazwą "HR-V". W gamie przewidziano do wyboru silnik benzynowy 1.5 i-VTEC 130 KM lub diesla 1.6 i-DTEC o mocy 120 koni. Ceny zaczynają się od 77 000 złotych (PATRZ TUTAJ).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane