/  / (Na razie) bez podwyżek

(Na razie) bez podwyżek

e-petrol.pl/Information Market|
null
© Citroen
null

Wraz ze zbliżającym się sezonem dłuższych wyjazdów na wypoczynek coraz więcej kierowców w Polsce zaczyna baczniej przyglądać się cenom na stacjach benzynowych.

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje około 5,33 złotych, czyli dokładnie tyle samo co w notowaniach sprzed tygodnia. Nie zmieniła się też sytuacja w przypadku średniej ceny detalicznej dla oleju napędowego, który nadal kosztuje około 5,29 zł/l.

O 3 grosze w dół nastąpiła natomiast korekta ceny detalicznej autogazu, który w tym tygodniu kosztuje średnio około 2,44 zł/l.

Przyglądając się cenom paliw w poszczególnych regionach przyzwyczailiśmy się, że najtaniej tankuje się na Śląsku (benzynę 95 po 5,29 zł/l, a diesel w cenie 5,19 zł/l). Dlatego niespodzianką może być fakt, iż w tym tygodniu atrakcyjne cenowo okazało się województwo opolskie, które przez wiele ostatnich tygodni uchodziło za drogie. W tym tygodniu na mieszkańców Opolszczyzny może czekać niespodzianka, bowiem przeciętne ceny paliw w tym regionie są o 3-4 grosze niższe niż wynosi średnia ogólnopolska.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane