/  / "Lewy" za sterami Mercedesa AMG

"Lewy" za sterami Mercedesa AMG

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Robert Lewandowski, czyli świeżo upieczony król strzelców Bundesligi, kilka dni temu miał okazję przetestować najnowsze modele Mercedes-AMG, chociaż nie był to pierwszy kontakt Polaka z niemiecką marką.

21 maja tor wyścigowy "Kielce" po raz kolejny zajęły Mercedesy ze stajni AMG. Gościem specjalnym szkolenia organizowanego przez AMG Driving Academy był Robert Lewandowski.

AMG Driving Academy to cykl szkoleń doskonalenia techniki jazdy, łączący elementy zarówno bezpiecznej, jak i sportowej jazdy z wysokimi osiągami maszyn Mercedes-AMG. Program szkoleń zaplanowano w taki sposób, aby zarówno kierowcy, jak i samochody poruszały się na granicy swoich możliwości. Dzięki temu emocje na torze sięgają zenitu, a absolwenci akademii mogą pochwalić się najwyższymi umiejętnościami prowadzenia sportowych samochodów.

Na początku "Lewy" wziął udział w odprawie i krótkim wykładzie teoretycznym, a później uczestniczył w zajęciach praktycznych pod okiem instruktorów AMG. Program AMG Driving Academy obejmuje m.in. hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, slalom, próbę sprawnościową na pętli kartingowej i pilotowany przejazd na dużej pętli.

"Jeden dzień intensywnego szkolenia potrafi zmienić myślenie o szybkiej jeździe i pozwala naprawdę zintegrować się z samochodem. Szczególnie przypadł mi do gustu A 45 AMG. Jest bardzo zwinny, a dzięki napędowi na obie osie ma niesamowitą przyczepność - uważa Robert Lewandowski.

Szkolenie AMG Driving Academy na torze "Kielce" to nie pierwsza przygoda piłkarza z niemiecką marką: wcześniej Robert Lewandowski jeździł już CL 63 AMG, a na co dzień współpracuje z autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz Auto Idea.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane