/  / "Koreańczyk" w doborowym towarzystwie

"Koreańczyk" w doborowym towarzystwie

null
© Hyundai
null

W konkursie North American Car of the Year 2015 wyłoniono finałową trójkę pretendentów. W tym doborowym towarzystwie jest nowy Hyundai Genesis.

Nowej generacji Hyundai Genesis to jeden z trzech modeli, które zakwalifikowały się do finału plebiscytu o nagrodę dla samochodu osobowego roku 2015 w Ameryce Północnej (North American Car of the Year 2015). "Koreańczyk" – który będzie starał się powtórzyć sukces swojego poprzednika z roku 2009 – ubiega się o główne trofeum w rywalizacji z takimi konkurentami jak Ford Mustang oraz Volkswagen Golf.

Finałowa trójka została wyłoniona głosami dziennikarzy branżowych z grona 28 nowych modeli osobowych, oferowanych na rynku amerykańskim.

Najlepszy pickup i terenówka AD 2015
Równolegle trwa plebiscyt na najlepszy w Ameryce Północnej model wśród terenówek/samochodów użytkowych AD 2015. Tutaj niezależne jury również wyłoniło trzech swoich faworytów – są nimi w kolejności alfabetycznej Chevrolet Colorado, Ford F-150 oraz Lincoln  MKC.

Zwycięzcy w każdej z dwóch wymienionych kategorii zostaną ogłoszeni wraz z rozpoczęciem styczniowej wystawy motoryzacyjnej NAIAS 2015 w Detroit. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu największe uznanie zdobył Chevrolet Corvette Stingray oraz Chevrolet Silverado.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane