/  / "Japończyk" w crash-testach za Oceanem

"Japończyk" w crash-testach za Oceanem

Mitsubishi|(2014-08-21 16:58)
null
© Mitsubishi
null

W amerykańskich testach zderzeniowych Mitsubishi Lancer 2014 otrzymał wyróżnienie Top Safety Pick tamtejszej organizacji Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Specjaliści z instytutu IIHS poddali dwanaście "niewielkich samochodów" najnowszemu testowi, w którym przy prędkości 65 km/h 25% przedniej części pojazdu po stronie kierowcy uderza w barierę. Test wprowadzony w 2012 roku symuluje zderzenie przedniego narożnika pojazdu z innym samochodem, drzewem lub słupem.

Połowa z aut poddanych temu sprawdzianowi otrzymała niezaliczającą ocenę "marginalną" lub "słabą". Aby zaliczyć test, dany model musi uzyskać ocenę "dobrą" lub "akceptowalną".
 
Zdaniem przedstawicieli IIHS, nowy test uderzenia w przedni narożnik pojazdu jest "trudniejszy do zaliczenia niż test zderzenia czołowego przeprowadzany przez Narodowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Drogowego Stanów Zjednoczonych NHTSA, jak również wcześniejszy test uderzenia z przesunięciem, stosowany przez IIHS".
 
Nagroda Top Safety Pick przyznawana przez IIHS (agencja non-profit przeprowadzająca badania i testy zderzeniowe seryjnych samochodów oferowanych na rynku w USA) dotyczy również nowego modelu Mitsubishi Lancer z rocznika 2015, który trafi do salonów sprzedaży w Polsce jesienią tego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane