/  / "Francuz" na gorsze drogi

"Francuz" na gorsze drogi

null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas marcowej wystawy w Genewie francuska firma zaprezentuje nową wersję Citroen C5 CrossTourer. Aby zapewnić dobre trzymanie się drogi oraz wysoki komfort podróżowania, w aucie zdecydowano się zastosować zawieszenie Hydractive III+ oraz inteligentny system kontroli trakcji.

Citroena C5 CrossTourer można poznać z zewnątrz dzięki takim dodatkom jak np. przedłużenia nadkoli oraz belki dachowe, których szary matowy kolor harmonizuje z odcieniem diamentowanych obręczy kół ze stopów lekkich 18", chromowane obudowy lusterek bocznych i płyt ochronnych w kolorze szczotkowanego aluminium na zderzakach z przodu i z tyłu.

W porównaniu z "normalną" wersją Citroena wariant C5 CrossTourer oferuje prześwit zwiększony o 15 mm (do prędkości 70 km/h w wersjach z zawieszeniem Hydractive III+).

Przy umiarkowanych prędkościach egzemplarze C5 CrossTourer wyposażone w układ Hydractive III+ mają ustawienie prześwitu podniesione o 6 cm (gdy wóz jedzie z prędkością do 10 km/h). Następnie do prędkości jazdy 40 km/h obniża się ono do +4 cm. Gdy kierowca przyspieszy natomiast powyżej 70 km/h, wówczas prześwit samochodu zostanie automatycznie obniżony do takiego samego poziomu co w typowym C5.

Regulacja prześwitu przydaje się nie tylko przy pokonywaniu nierówności na drodze, ale również przy załadunku i wyładunku ciężkich przedmiotów z bagażnika.

Tego typu zawieszenie dostępne jest w całej gamie francuskiego modelu z wyjątkiem wersji z silnikiem HDi 115 montowanym z manualną skrzynią biegów i e-HDi 115 Airdream z 6-przełożeniową skrzynią biegów sterowaną elektronicznie.

Dla zapewnienia komfortu użytkowników Citroen C5 CrossTourer wyposażony jest również w wykończony skórzaną tapicerką fotel kierowcy z funkcją masażu i elektryczną regulacją lędźwiową.

Jak zapowiada generalny importer, Citroen C5 CrossTourer będzie dostępny już wkrótce także na polskim rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane