/  / "Dostawczak" nie do zdarcia

"Dostawczak" nie do zdarcia

IVECO|
null
© Iveco
null

30 samochodów Iveco Daily pokonało dystans miliona kilometrów, przemierzając dzień w dzień trudne tereny kontynentu afrykańskiego. To potwierdzenie doskonałych osiągów i niezawodności.

Każdego dnia przez ostatnie trzy lata samochód Iveco Daily pokonywał trasę od RPA do Namibii przemierzając codziennie, przez 365 dni w roku dystans o długości tysiąca kilometrów. Dało to imponującą liczbę, która łącznie przekroczyła milion kilometrów.

13 klientów z RPA, posiadających około 30 pojazdów, poinformowało Iveco o osiągnięciu takiego przebiegu, a więc liczby kilometrów ponad dwukrotnie większej niż odległość od Ziemi do Księżyca (prawie 400 000 kilometrów) i 25 razy większej niż długość obwodu Ziemi (40 000 kilometrów).

Iveco Daily w wersji Minibus jest pojazdem, który szczególnie często musi radzić sobie z ogromnymi odległościami, pokonywanymi codziennie po drogach, które nie zawsze są pokryte asfaltem i które wymagają od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności.

Daily udowadnia w ten sposób, że jest pojazdem mocnym, bezpiecznym i wiarygodnym, ale również na tyle wytrzymałym, że instalowany jest w nim siedmiocyfrowy licznik kilometrów. Podwozie samochodu, wzmocnione metalowymi podłużnicami, zapewnia nie tylko sztywność konstrukcji, ale również odporność na zużycie (zwłaszcza na trudnych terenach takich jak tereny afrykańskie) oraz trwałość.

Dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniemu i sztywnym osiom tylnym pojazd może w doskonały sposób absorbować nierówności drogi, zyskuje większą precyzję w zakresie kierowania oraz zapewnia stabilne prowadzenie i trzymanie się drogi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane