/  / "Chińczyk" na Goodyearach

"Chińczyk" na Goodyearach

Goodyear|
null
© MG
null

Będąca obecnie w rękach Chińczyków marka MG wybrała firmę Goodyear na dostawcę opon dla nowego MG3 w Europie. Najnowszy model miejskiego auta opuści fabrykę na oponach Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarze 195/55R16 87V.

Opony EfficientGrip Performance, dostępne w 56 rozmiarach i typach, osiągają jedne z najwyższych ocen w ramach europejskiego systemu etykietowania opon, w tym kategorię A w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni oraz kategorię B pod względem oporów toczenia.

EfficientGrip Performance wyposażono również w szereg zaawansowanych technologii. Należy do nich system WearControl, dzięki któremu bieżnik pracuje równomiernie, co przekłada się na zoptymalizowaną przyczepność na mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia przez cały okres eksploatacji opony.

Niskie opory toczenia, a przez to niższe zużycie paliwa, jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki bieżnika, która ogranicza nagrzewanie się dolnej części ściany bocznej, obniżając tym samym opór między oponą a drogą. Zaawansowana warstwa CoolCushion również pomaga obniżać temperaturę pracy opony, co przekłada się na osiąganie przez nią wysokich ocen na etykiecie.

Zoptymalizowany układ bloków barkowych i bardzo cienkie rowki zapewniają jeszcze niższy poziom hałasu.

"Jesteśmy zadowoleni i dumni z tego, że nasze opony będą montowane w nowym modelu MG pochodzącym z zakładów w Longbridge - powiedział Michael Wynn, kierownik ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie w Goodyearze.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane