/  /  /  /  / Volvo XC90 Sport
Volvo XC90

Volvo XC90

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Volvo XC90 Sport

Volvo|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnull

Chcąc spełnić oczekiwania klientów, Volvo Car rozszerza gamę modeli XC90 o nową wersję - Volvo XC90 Sport. Wyjątkowy wygląd i niepowtarzalne właściwości jezdne samochodu będą dawały kierowcom jeszcze większą przyjemność z prowadzenia.

Volvo XC90 Sport jest sportowe nie tylko z wyglądu i nazwy. Właściwości podwozia zostały udoskonalone, aby zwiększyć radość z jazdy. Zarówno amortyzatory, jak i stabilizatory poprzeczne zostały usztywnione, aby podnieść poziom stabilności przy pokonywaniu zakrętów. Układ kierowniczy z kolei został tak zaprojektowany, by szybko reagował na ruchy kierowcy. Ponadto samopoziomujące się zawieszenie Volvo - Nivomat - jest standardowo montowane zarówno w modelach pięcio- jak i siedmioosobowych. Parametry zawieszenia zostały tak dopasowane, aby zapewnić większą stabilność oraz kontrolę jazdy.

Volvo XC90 będzie dostępne także w czerwonym kolorze, przewidzianym wyłącznie dla tej wersji XC90 - Passion Red. Do tego samochód wyposażony będzie w podwójne chromowane rury wydechowe i większe, 19-calowe aluminiowe felgi. Dzięki nadkolom w kolorze nadwozia duże koła prezentują się szczególnie efektownie.

Dodatki i wykończenie będą w satynowo srebrnym, a nie standardowym chromowym kolorze. Osłony również utrzymane będą w tej kolorystyce. Progi z kolei będą wykonane ze szczotkowanej nierdzewnej stali. Aby podkreślić sportowy charakter auta i nadać mu bardziej smukłą linię, samochód pozbawiony jest relingów dachowych, dostępnych jednak na życzenie klientów.

Wystrój wnętrza oddaje sportowy charakter auta - kierownica i dźwignia zmiany biegów obite są perforowaną skórą, fotele zaś dostosowane są do dynamicznej jazdy i zapewniają dobre trzymanie boczne nawet podczas bardziej dynamicznego pokonywania zakrętów. Na fotelach zastosowano dwa różne rodzaje skóry, które również gwarantują wrażenie sportowej niepowtarzalności. Dekoracyjne lamówki w różnych odcieniach wrażenie to potęgują. Tarcze zegarów przypominają mieniące się na niebiesko tarcze chronometrów. Dywaniki z kremowymi lamówkami dopełniają obrazu wnętrza o ekscytującym nowoczesnym wyrazie.

Gama silników w Volvo XC90 Sport obejmuje wariant V8 (315 KM) oraz nowy sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 3,2 litra, a także turbodiesel najnowszej generacji silnik D5 (185 KM). Wszystkie trzy silniki zapewniają bardzo dużą moc i charakteryzują się dużą wydajnością energetyczną, która zwiększa sportowe wrażenia z jazdy. Silniki są niezwykle kompaktowe i montowane poprzecznie w komorze silnika, dzięki czemu zwiększony jest poziom bezpieczeństwa i przestronność w kabinie.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo XC90