/  /  /  /  / Szykownie na drodze czyli Volvo XC90 w wersji R-design
Volvo XC90

Volvo XC90

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Szykownie na drodze czyli Volvo XC90 w wersji R-design

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
nullnullnullnullnull

Volvo Cars przedstawia model XC90 w wersji R-design - ekskluzywne Volvo wyposażone w fabrycznie dostępne opcje dodatkowe. Na polskich drogach pojawi się już wiosną tego roku.

Pakiet ten jest dostępny również w modelach Volvo C30, S40 i V50.

„Możliwość personalizacji samochodu ma dla współczesnych kierowców duże znaczenie. Odpowiedzią Volvo na te potrzeby jest ekskluzywna wersja R-design stworzona dla klientów, którzy chcą samochodu o ekstrawaganckim, sportowym wyglądzie - powiedział Gerry Keaney, Wiceprezes d/s Marketingu, Sprzedaży i Obsługi Klienta w firmie Volvo Cars.

Pakiet R-design w modelu Volvo XC90 jest kontynuacją zmian zapoczątkowanych przez wersję XC90 Sport wprowadzoną na rynek pod koniec 2006 r. Nowe elementy R-design to opcjonalne 20-calowe koła, podwójne rury wydechowe, unikalna przednia osłona oraz znak R-design na osłonie chłodnicy, kierownicy, fotelach, a także obudowy lusterka wstecznego z satynowym, matowym wykończeniem.

Elementy pochodzące z wersji XC90 Sport to:
• Sportowe zawieszenie
• Zamiast standardowego chromowania elementy wykończenia są satynowo-matowe
• Unikalne profile ze szczotkowanej stali nierdzewnej
• Sportowa kierownica i dźwignia zmiany biegów wykonana z perforowanej skóry, oraz sportowe siedzenia z dodatkowymi skórzanymi poduszkami wspierające kierowcę
• Siedzenia wykonane z dwóch różnych gatunków skóry przyozdobione dekoracyjnymi lamówkami w różnych odcieniach kolorystycznych
• Tarcze deski rozdzielczej przypominające tarcze zegara
• Sportowe dywaniki z dekoracyjnymi lamówkami.

Aby podkreślić sportowy charakter samochodu model ten nie został wyposażony w relingi (dostępne opcjonalnie na życzenie klienta).

Siedzenia w kontrastowych kolorach
Siedzenia samochodu wykonane są z materiału Flex-Tec utrzymanego w tonacji czerni z poduszką i oparciem ze skóry w kontrastowym kolorze kremowym. Logo R-design wytłoczone na oparciu oraz kontrastowe przeszycia podkreślają sportowy wygląd samochodu.

Inne detale wnętrza wersji R-design to na przykład skórzana kierownica z logo R-design, unikalny zestaw wskaźników deski rozdzielczej, aluminiowe pedały, specjalnie zaprojektowana, aluminiowa konsola środkowa oraz progi wykonane z aluminium, dźwignia zmiany biegów z aluminiowym panelem, a także pikowane sportowe dywaniki z kontrastowymi skórzanymi przeszyciami.

Niektóre elementy wersji R-design dostępne będą również w ramach wyposażenia dodatkowego.

Emocjonalny i ekstrawertyczny
„Wersja R-design odpowiada naszemu pragnieniu tworzenia samochodów, które będą bardziej ekstrawertyczne i emocjonalne. Jednocześnie daje ona klientom możliwość dalszego "podkręcenia" osobowości naszych modeli - powiedział Steve Mattin, Wiceprezes i Dyrektor Działu Projektowego w firmie Volvo Cars.

Volvo XC90 w wersji R-Design dostępne będzie na polskim rynku na wiosnę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo XC90