/  /  /  /  / Posiadacze XC90 proszeni do serwisu
Volvo XC90

Volvo XC90

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Posiadacze XC90 proszeni do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Volvo Auto Polska, wybrane egzemplarze modelu Volvo XC90 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Volvo Auto Polska, wybrane egzemplarze modelu Volvo XC90 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w przypadku niektórych egzemplarzy producent nie może do końca wykluczyć potencjalnej możliwości wystąpienia wycieku z przekładni kierowniczej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyciek będzie stopniowo narastał, co z kolei spowodowałoby powolne ubywanie oleju ze wspomagania układu kierowniczego, powodując jego coraz głośniejszą pracę i stopniowe osłabienie efektu wspomagania kierownicy. Może również dojść do nagłego wypływu oleju i utraty wspomagania kierownicy.

Volvo nie posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków będących skutkiem opisanej usterki. Na rynku polskim trzeba sprawdzić jednak 190 samochodów (lista numerów VIN patrz link).

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą, są powiadamiani przez autoryzowane serwisy indywidualnymi listami i wzywani w celu sprawdzenia, czy w danym samochodzie występuje wyżej opisana usterka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo XC90