/  /  /  /  / Polska: Volvo XC90 Sport dla koneserów drogi
Volvo XC90

Volvo XC90

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Volvo XC90 Sport dla koneserów drogi

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
null

Volvo Auto Polska rozpoczęło nową kampanię reklamową, której celem jest prezentacja konsumentom jednego z flagowych modeli firmy - XC90 w nowej sportowej odsłonie. Kampania ma produktowo-wizerunkowy charakter, potrwa do końca czerwca.

Podstawowe media wykorzystane w kampanii to outdoor, prasa, internet i marketing bezpośredni.

Kampania ma charakter silnie wizerunkowy. Jej celem jest zbudowanie świadomości modelu wśród dotychczasowej grupy docelowej XC90, jak również wśród konsumentów szukających ekstrawaganckich produktów.  W tym celu Volvo Auto Polska podjęło decyzję o zaprezentowaniu w kampanii samochodu w wyjątkowym czerwonym kolorze Passion Red.

Kreacja ma wyrazisty, niekonwencjonalny charakter, korespondujący z silnym, sportowym charakterem modelu. Jednocześnie ukazuje priorytetową wartość marki Volvo - bezpieczeństwo czynne.

"XC90 jest jednym z najbardziej interesujących i wszechstronnych samochodów Volvo. Jest jednocześnie elegancki i funkcjonalny - wyjaśnia Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska. "W wersji Sport samochód dodatkowo nabiera pazurów, przeistaczając się w miejskiego drapieżnika. Kampania to doskonale pokazuje".

Layouty reklamowe kampanii pojawią się w dominującej mierze w mediach biznesowych takich jak Forbes, Manager Magazyn, Harvard Business Review oraz w mediach hobbystycznych jak National Geografic, Jachting, Żagle, Golf&Life, Rezydencje czy Antyki, adresowanych do aktywnych, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, konsumentów.

"Ideą strategiczną realizowanych przez Volvo Auto Polska kampanii jest precyzyjne dotarcie do grup docelowych naszych modeli. Kampania masowa nigdy nas nie interesowała. Tak jest też i tym razem. Wybór mediów biznesowych i hobbystycznych w przypadku kampanii XC90 Sport jest według nas idealnym rozwiązaniem - wyjaśnia Mariusz Nycz.

W przypadku tej kampanii Volvo Auto Polska zdecydowało się jednakże na szerokie wykorzystanie outdooru. Kampania objęła zasięgiem całą Polskę. "XC90 Sport jest bardzo dużym, ekstrawaganckim samochodem. Outdoor potęguję to wrażenie. Jednocześnie  jest jednym z niewielu mediów w pełni oddających charakter naszego sportowego SUV-a. Stąd decyzja o bardzo szerokim jego wykorzystaniu - mówi Mariusz Nycz.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo XC90