/  /  /  /  / Volvo XC70 najlepszy w Rosji
Volvo XC70

Volvo XC70

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Volvo XC70 najlepszy w Rosji

IBRM Samar (Rafał Żaglewski)| Volvo|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo XC70 znów zdobył nagrodę dla Najlepszego Samochodu Roku w Rosji. Już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat auto szwedzkiej marki zajęło pierwsze miejsce w kategorii crossover, pozostawiając w tyle tak mocnych konkurentów jak Audi allroad quattro oraz Subaru Legacy Outback.

Volvo XC70 jest przykładem najlepszych cech skandynawskiego wzornictwa - każdy, choćby najdrobniejszy szczegół został projektowany z myślą o czystości linii i inteligentnej funkcjonalności. Dzięki temu samochód prezentuje się niezwykle efektownie. Duże, ciemne plastikowe panele dostępne we wcześniejszym modelu  XC70 obecnie  zostały zastąpione lakierowanymi powierzchniami. Przednie reflektory i grill zostały powiększone przybierając trapezoidalny kształt znany z koncepcyjnego XC60. Aby zachować surowość wyglądu samochodu, powiększono plastikowe panele w rogach wokół wlotów powietrza. Teraz są bardziej wyraziste. Srebrna, ochronna płyta z przodu została poszerzona i zintegrowana z resztą nadwozia zyskując dzięki temu kształt spojlera.

Ciekawym rozwiązaniem Volvo XC70 są wloty powietrza, dla których inspiracją był przód silnika odrzutowego. Kontrastowe części ochronne boków samochodu zostały uzupełnione o chromowe listwy u dołu drzwi. Relingi dachowe są zintegrowane z listwą słupka A. Tył nowego XC70 prezentuje się również efektownie a to za sprawą nowej klapy nawiązującej do stylistki Volvo C30. Jej szyba zachodzi nisko po bokach, co zapewnia kierowcy lepszą widoczność z tyłu samochodu.

"Dzięki temu, że inteligentna tylna klapa otwierając się, unosi wraz z sobą tylne światła, przestrzeń wewnątrz samochodu jest większa, a dostęp do części bagażowej łatwiejszy niż wcześniej - objaśnia Steve Mattin.

Z tyłu nazwa Volvo na klapie jest wypisana wyrazistymi literami, a odstępy pomiędzy nimi są większe niż dotąd. Jest to nowy element, który po raz pierwszy pokazany został w samochodzie koncepcyjnym XC60 prezentowanym podczas tegorocznych podczas targów motoryzacyjnych w Detroit.

Również wnętrze wzbudza pozytywne emocje. Paleta kolorystyczna objęła oprócz Sandstone Beige (beżu piaskowca) i Anthracite Black (antracytowej czerni) także Espresso Brown (brąz espresso). W tej ostatniej wersji ciepła, ciemna barwa siedzeń, paneli drzwiowych i deski rozdzielczej kontrastuje z pozostałymi elementami wykończenia w kolorze piaskowym.

"Można powiedzieć, że XC70 ma podwójną osobowość. W ciągu tygodnia to wyrafinowany i elegancki samochód, idealny dla właściciela prowadzącego aktywne, miejskie życie. W weekendy zaś przekształca się w twardego towarzysza ekstremalnych wypraw - mówi Jonathan Disley, który projektował wnętrze nowego XC70.

Wnętrza auta jest inspirowane „Virrvarr” (chaos lub zamęt) - jednym z najlepiej znanych wzorów w historii szwedzkiego designu. Został on stworzony przez szwedzkiego księcia i zarazem projektanta cieszącego się międzynarodową sławą Sigvarda Bernadotte.

Na uwagę zasługują również wyniki sprzedaży, jakie na rynku rosyjskim odnotowała w ubiegłym roku firma Volvo Cars. Klientów znalazło w tym kraju 21 077 pojazdów, a więc aż o 95% więcej niż rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo XC70