/  /  /  / Wielka premiera nowych modeli Volvo
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wielka premiera nowych modeli Volvo

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
null

Finał regat Volvo Gdynia Sailing Days będzie okazją do przetestowania sześciu nowych modeli samochodów szwedzkiego producenta. 27 lipca w gdyńskiej marinie zaprezentuje się nowe XC60, S60, V60, S80, XC70 oraz Volvo V70.

W spotkaniu uczestniczyć będą ambasadorzy marki: aktor Piotr Adamczyk oraz żeglarz Zbigniew Gutkowski.

Tradycje żeglarskie i motorowodne Volvo sięgają 1927 roku, kiedy to pionierskie auta Volvo miały montowane silniki produkowane przez jedną z siostrzanych spółek marki, wyspecjalizowaną w produkcji napędów do łodzi motorowych. Pozostając wierna tradycjom żeglarskim, szwedzka marka od wielu lat organizuje cykl regat oceanicznych Volvo Ocean Race.

Od dwóch lat firma dealerska Drywa, wspierana przez Volvo Auto Polska, włączyła się w Volvo Gdynia Sailing Days. To jedne z największych regat w basenie Morza Bałtyckiego i największa taka impreza w Polsce.

Już w sobotę, 27 lipca będą miały miejsce finały wielu najważniejszych klas. Tego samego dnia przedstawione też zostaną nowe modele Volvo.

XC60, V60 i S60 = cztery tysiące nowych części
Gama popularnych modeli serii 60 została mocno zmodyfikowana. Zmienił się przód nadwozia, kształt lamp, maski, zderzaków. Do tego pojawiły się nowe palety kolorów, wzory felg, nakładki na wydechy, fotele kubełkowe i zegary z wyświetlaczami TFT.

Obecnie można dowolnie konfigurować zawieszenie wybierając miękkie, dynamiczne lub sportowe albo adaptacyjne.

Jako opcja pojawi się Sensus Connected Touch: pierwszy na świecie multimedialny system samochodowy oparty na systemie Android. Nowością są także reflektory ksenonowe Active High Beam, aktywnie sterujące wiązką świateł długich.

Kolejnymi nowinkami będą elektrycznie podgrzewane kierownice i szyby przednie. Oczywiście, nie zabrakło też systemów bezpieczeństwa, w tym automatycznego wykrywania rowerzystów.

Wszystkie te rozwiązania trafią także do modeli S80, V70 oraz XC70.

Zbigniew Gutkowski odbierze kluczki do Volvo XC70
Podczas regat Volvo Gdynia Sailing Days nie mogło zabraknąć Zbigniewa Gutkowskiego (ambasador marki), czyli pierwszego w historii Polski żeglarza, który wziął udział w oceanicznych regatach samotników dookoła globu.

W miasteczku Volvo podczas spotkania prasowego żeglarz odbierze kluczyki do nowego crossovera XC70. Wręczy mu je Krzysztof Drywa, właściciel autoryzowanego salonu marki Volvo w Gdyni.

Zbigniew Gutkowski wcześniej był użytkownikiem modelu Volvo XC60.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama