/  /  /  / Volvo V60 Plug-in docenione za bezpieczeństwo pasażerów
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volvo V60 Plug-in docenione za bezpieczeństwo pasażerów

Volvo|
null
© Volvo
null

Nowe Volvo V60 Plug-in zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym na świecie autem wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiej organizacji samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek.

"Wszystkie nasze produkty spełniają te same wysokie standardy. Wyniki testu Euro NCAP dowodzą, że najnowsza hybryda V60 Plug-in może pochwalić się tym samym znakomitym poziomem bezpieczeństwa co standardowe auto Volvo - podkreśla Jan Ivarsson, starszy menedżer ds. bezpieczeństwa, strategii i wymogów w Volvo Car Corporation.

Europejski instytut bezpieczeństwa Euro NCAP przedstawia ogólną ocenę dla każdego testowanego modelu auta. Testy prowadzone są w czterech podkategoriach, które następnie szereguje się w celu uzyskania oceny ogólnej.

Strukturę Volvo V60 Plug-in zmodyfikowano i wzmocniono tak, aby umożliwiała kontrolowane odkształcenie. Zestaw akumulatorów umieszczono pod podłogą bagażnika. Pozwoliło to znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa hybrydowego modelu, co przełożyło się na tak dobry wynik w testach Euro NCAP.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Nowe Volvo V60 Plug-in to pierwszy hybrydowy model łączący silnik wysokoprężny z ładowalnym napędem elektrycznym. Dzięki temu połączeniu kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: Pure (czysty), Hybrid (hybrydowy) i Power (moc). Zużycie paliwa w trybie hybrydowym (cykl jazdy NEDC) wynosi według danych producenta zaledwie 1,8 l/100 km (poziom emisji CO2: 48 g/km).

Ponadto, kierowca ma do wyboru możliwość pokonania odległości do 50 km na samym zasilaniu elektrycznym przy zerowym poziomie emisji spalin.

Produkcja tysiąca egzemplarzy nowej hybrydy V60 Plug-in rozpoczęła się w bieżącym roku. Samochody w limitowanej wersji Pure Limited zostały wyprzedane zanim trafiły do salonów.

Jak zapowiada producent, po tej pierwszej krótkiej serii aut produkcja hybrydy w przyszłym roku wzrośnie do 4-6 tys. aut na rok modelowy 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Volvo

Reklama