/  /  /  / Volvo V40 wygrywa Profesjonalny Test Flotowy 2013
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volvo V40 wygrywa Profesjonalny Test Flotowy 2013

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
null

Już po raz trzeci około 200 menedżerów zarządzających flotami samochodowymi wybierało najlepsze auto flotowe. W tym roku zwycięzcą w segmencie D zostało Volvo V40, pokonując bardzo silną konkurencję.

V40 było bezkonkurencyjne w kategorii systemów bezpieczeństwa, układu hamulcowego, pracy skrzyni biegów, przyspieszenia, designu wnętrza, wygody kierowcy oraz kategorii dodatków.

Profesjonalny Test Flotowy jest organizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych i pismo Flota Auto Biznes.

Do tego testu nie można było zgłosić żadnego auta. Sami organizatorzy wybierali modele, które były poddawane rozmaitym próbom. Podczas ich przeprowadzania nie byli obecni przedstawiciele producentów i importerów aut.

Wszystko to miało na celu transparentny wybór najlepszych aut, bez nacisków z zewnątrz.

Pojazdy były analizowane pod kątem cen zakupu, kosztów użytkowania, wartości rezydualnej jak i walorów użytkowych, a także subiektywnej oceny poszczególnych elementów samochodu.

Profesjonalny Test Flotowy 2013 lista zwycięzców

Modele przydzielono do jednej z pięciu kategorii, przy czym przyporządkowanie do jednej z nich zależało nie tylko od wielkości samochodu, ale także od jego ceny. Stąd obecność modelu V40 (przedstawiciel segmentu kompaktów premium) w kategorii większych aut segmentu D.

W tym roku konkurencja w tej grupie była bardzo silna. V40 pokonało m.in. modele Kia Optima, Hyundai i40, Audi A4, Volkswagen Passat oraz Toyota Avensis.

"Wygrana w profesjonalnym teście samochodowym jest dla nas bardzo ważna. Samochody były w nim oceniane przez bardzo wymagających specjalistów, którzy na co dzień decydują o wyborze aut do swoich firm. Najbardziej cieszy nas fakt, że to już trzecie trofeum flotowe przyznane w tym roku temu modelowi - podkreśla Ryszard Zdanowski, fleet sales manager Volvo Auto Polska.

Volvo V40 to najnowszy model szwedzkiej firmy, który zadebiutował w roku ubiegłym. Samochód wyznaczył nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa, zdobywając najlepsze noty w historii testów zderzeniowych według wytycznych organizacji Euro NCAP.

Pojazd wyposażono w pierwszą na świecie zewnętrzną poduszkę powietrzną chroniącą pieszego przed następstwem ewentualnego potrącenia. W samochodzie zastosowano seryjny układ City Safety, samoczynnie wyhamowujący auto przed przeszkodami, działający do prędkości 50 km/h.

W V40 zastosowano system SIPS chroniący pasażerów i kierowcę przed następstwami uderzeń bocznych i WHIPS, który chroni szyjny odcinek kręgosłupa w przypadku uderzenia z tyłu.

Cennik Volvo V40

Pod maską V40 można znaleźć trzy jednostki Diesla D2, D3 i D4 o mocy 115, 150 i 177 KM oraz cztery turbodoładowane silniki benzynowe T2, T3, T4 i T5: 120, 150, 180 i 254 KM.

Samochód można indywidualnie konfigurować korzystając z obszernej listy wyposażenia dodatkowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Volvo

Reklama