/  /  /  / Volvo prosi do serwisu
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volvo prosi do serwisu

UOKIK|
null
© Volvo
null

Generalny importer samochodów osobowych Volvo na rynku polskim poinformował, że wybrane egzemplarze Volvo S80, S60, V60, V70 i XC70 mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też zaplanowano stosowną akcję naprawczą.

Chodzi o samochody z roku modelowego 2011, wyprodukowane między 20. a 41. tygodniem roku 2010, wyposażone w 5-cylindrowy silnik Diesla. Otóż w wybranych egzemplarzach może wystąpić przyspieszone zużycie rolki napinacza paska klinowego, co może powodować jego głośniejszą pracę. W skrajnych przypadkach może dojść do wyślizgnięcia się paska klinowego z napinacza i nagłej utraty wspomagania kierownicy.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 429 pojazdów marki Volvo z maksymalnym przebiegiem 65 000 km. Lista numerów patrz TUTAJ.

Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani do autoryzowanej stacji obsługi w celu dokonania stosownej naprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama