/  /  /  / Pożegnanie Volvo C30
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pożegnanie Volvo C30

null
© Volvo
null

Dobiegła końca kariera modelu Volvo C30, który zadebiutował w roku 2006. W ciągu sześciu lat generalny importer w Polsce sprzedał prawie 1 690 egzemplarzy tego auta.

"C30 był dla Volvo modelem spełniającym rolę wizerunkową. Był to najbardziej kobiecy model w naszej ofercie. Dwudrzwiowy, o niepowtarzalnej stylistyce, z możliwością bardzo bogatego doposażenia - mówi Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.

"To właśnie tym samochodem poruszała się nasza ambasadorka, Małgorzata Kożuchowska. Jej granatowy egzemplarz wyposażony był w silnik T5 o mocy 230 KM".

Kompakt premium ma wiele do zaoferowania

Czy szwedzka marka pracuje nad nowym autem, który zajmie miejsce C30? "W naszej ofercie nie mamy bezpośredniego następcy C30. Najbliższym, porównywalnym modelem jest nowy model V40. Też jest stylowym hatchbackiem, ale jest przy tym bardziej praktyczny. Ma pięciodrzwiowe nadwozie, przestronniejszą kabinę i większy bagażnik - tłumaczy Mariusz Nycz.

Na całym świecie Volvo C30 sprzedało się w razem liczbie prawie 210 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama