/  /  /  / Pierwsze zdjęcia nowego Volvo V40
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwsze zdjęcia nowego Volvo V40

Volvo|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnull

Już za tydzień podczas targów moto w Genewie Volvo zaprezentuje pierwszy w swojej historii 5-drzwiowy prestiżowy hatchback. Będzie to nowe Volvo V40.

Badania przeprowadzone wśród aktualnych konsumentów Volvo były pierwszym etapem opracowywania nowego modelu. Po uzyskaniu informacji o najbardziej pożądanych funkcjach, które powinien posiadać samochód, rozpoczęto prace nad zupełnie nowym V40.

"Volvo V40 został zaprojektowane od podstaw zgodnie z nową strategią: „Volvo zaczyna się od Ciebie”. Model wyróżnia się nowoczesnym designem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i wszechstronnością. To innowacyjny samochód, o luksusowym skandynawskim wyglądzie, który został wykonany z drobiazgową dbałością o detale - podkreśla Stefan Jacoby, prezes Volvo Car Corporation.

Właściwości jezdne na najwyższym poziomie
Dzięki zastosowaniu nowego typu podwozia auto zapewnia jeszcze większą przyjemność z podróżowania, przy zachowaniu sportowych właściwości jezdnych. Volvo V40 będzie dostępne w 8 wersjach silnikowych: od ekonomicznego diesla z emisją CO2 na poziomie 94 g/km, po silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem o mocy 254 KM i przyspieszeniu do 100 km/h w 6,5 sekundy.

Wszystkie silniki zostały wyposażone w ekologiczne funkcję start-stop oraz odzyskiwanie energii z hamowania, niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.

Bezpieczeństwo pieszych na najwyższym poziomie
Nowe Volvo V40 zostało wyposażone w najnowsze osiągnięcia z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Auto jako jedyne na świecie oferuje ochronę pieszych w takim samym stopniu jak kierowcy i pasażerów. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu poduszki powietrznej dla pieszych. W przypadku zderzenia z pieszym spod maski wystrzeli poduszka powietrzna, która swoim zasięgiem pokryje całą szybę.

"To innowacyjne rozwiązanie na skalę światową. Żadna inna marka obecnie nie dysponuje ochroną pieszych na tak wysokim poziomie. Wprowadzenie poduszki powietrznej dla pieszych pokazuje kierunek, w którym Volvo się rozwija - dodał Jacoby.

Oprócz poduszki powietrznej dla pieszych, nowe V40 zostało wyposażone w czujniki utrzymywania toru jazdy oraz system parkowania równoległego (Park Assist Pilot). Dodatkowo system unikania kolizji w ruchu miejski (City Safety) został zmodernizowany i potrafi wyhamować samochód do zera, przy prędkości do 50 km/h.

"Nowe V40 to jak dotąd najbardziej rozwinięty pod kątem technologii i bezpieczeństwa model Volvo. Wszystkie jego funkcje zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i mają sprawić, by prowadzenie samochodu było jeszcze prostsze - powiedział Hakan Abrahamsson, dyrektor linii samochodowej C oraz menedżer programu V40.

Produkcja nowego V40 ruszy w maju. Samochód będzie produkowany w fabryce Volvo w Ghent (Belgia). Volvo szacuje sprzedaż nowego modelu na poziomie 90 000 sztuk rocznie. 85% nabywców mają stanowić mieszkańcy Europy.

Samochód zostanie zaprezentowany już 6 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama