/  /  /  / Nowe Volvo XC90 z Apple CarPlay na pokładzie
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Volvo XC90 z Apple CarPlay na pokładzie

VOLVO|
null
© Volvo
null

Podczas targów w Genewie Volvo Car Group poinformowała o współpracy z firmą Apple. System sterujący funkcjami nowego Volvo XC90 będzie wykorzystywał Apple CarPlay. Głównym elementem deski rozdzielczej będzie centralny ekran dotykowy o wielkości zbliżonej do tabletu.

Z każdym rokiem samochody zaczynają oferować coraz więcej funkcji, które dotąd były dostępne jedynie w smartfonach i tabletach. Największym wyzwaniem jest to, aby sterowanie autem mimo jego zaawansowania technicznego było proste i intuicyjne. Rozwiązaniem ma być system, który opracują wspólnie Volvo Car Group i Apple Inc.

Rozwiązanie Apple CarPlay sprawi, że samochód będzie spełniał rolę iPada, iPhone'a i iPoda. Wszystkie funkcje będą dostępne za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego.

Stworzony wspólnie interfejs Volvo i Apple będzie także reagował na polecenia głosowe i na komendy przycisków umieszczonych w kierownicy. Panel sterowania będzie skonstruowany tak, by dostęp do funkcji był łatwy i minimalnie angażował uwagę kierowcy.

"Apple rozwinął interfejs, który jest intuicyjny i uporządkowany. Doskonale pasuje on do skandynawskiego designu aut Volvo, a także do naszego przywiązania do funkcjonalności i intuicyjności - zapewnia Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Pierwszym modelem z Apple CarPlay na pokładzie będzie nowy XC90, który zostanie zaprezentowany pod koniec bieżącego roku. Jest to długo oczekiwany następca poprzedniego XC90, który w swoim czasie zrewolucjonizował segment SUV-ów i był najlepiej sprzedającym się modelem Volvo w historii.

W Apple CarPlay użytkownicy mogą korzystać z takich funkcji iPhona jak telefonowanie, wysyłanie i odczytywanie smsów, odtwarzanie muzyki czy nawigacja. Współpraca Volvo i Apple nie wyklucza dołączania innych firm do tego projektu (np. Spotify/platforma streamingu muzyki).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama