/  /  /  / Nowe Volvo V40 Cross Country kosztuje 98 420 zł
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Volvo V40 Cross Country kosztuje 98 420 zł

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo poszerzyło gamę modelową o nowego crossovera: to V40 Cross Country. Auto można zestawić z dwoma silnikami benzynowymi lub trzema wersji wysokoprężnymi do wyboru. Cena V40 Cross Country z silnikiem D2 rozpoczyna się od 98 420 zł.

Model V40 Cross Country został podniesiony o 40 mm. Z zewnątrz auto wyróżnia czarny, kontrastujący z resztą karoserii zderzak, nowy grill oraz pionowe światła do jazdy dziennej. Dodatkowo model wyposażono w ozdobne progi boczne oraz tylny zderzak ze zintegrowaną osłoną podwozia.

Całość uzupełnia nowy wzór felg, których maksymalny rozmiar to 19 cali.

Nowy model Cross Country jest dostępny z dwoma silnikami benzynowymi (T4 oraz T5), jak i również z motorami wysokoprężnymi (D2, D3, D4). Topowa wersja T5 z silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 254 KM jest dostępna z napędem na cztery koła.

Cena wersji T5 AWD z automatyczną skrzynią biegów rozpoczyna się od 129 420 zł.

"To zupełnie nowy model w naszej gamie. Kilkanaście lat temu posiadaliśmy w ofercie Volvo V70 Cross Country, jednak z nowym V40 Cross Country wchodzimy na bardzo konkurencyjny rynek crossoverów. Mamy nadzieję, że poradzimy sobie na nim równie dobrze jak na pozostałych rynkach, na których jesteśmy obecni - powiedział Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Model V40 Cross Country po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Volvo V40 Cross Country oferta modelowa z cennikiem

Dealerzy zbierają już zamówienia na samochody, a odbiór pierwszych egzemplarzy przez klientów nastąpi w grudniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama