/  /  /  / Exide dla Volvo
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Exide dla Volvo

Exide|
null
null

Exide Technologies został wybrany przez Volvo jako dostawca najnowszych akumulatorów wykonanych w technologii EFB i przeznaczonych do samochodów z systemem start-stop. Akumulatory dla Volvo produkowane są w zakładach Exide w Poznaniu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Volvo zdecydowało o wprowadzeniu najnowszych akumulatorów Exide EFB (Enhanced Flooded Batteries) do wszystkich swoich aut wyposażonych w system start-stop i manualną skrzynię biegów, kierując się wysokim poziomem zaawansowania technologicznego produktów Exide.

Nowa generacja akumulatorów Exide, wykonana w technologii EFB, to konstrukcje dostosowane pod względem wymagań stawianych przed producentami samochodów w zakresie redukcji emisji spalin i zużycia paliwa. Co najważniejsze, wysoka odporność tych akumulatorów na pracę cykliczną w wysokich temperaturach sprawia, że EFB odpowiadają wszystkim wymaganiom samochodów z systemem start-stop.

Akumulatory z Poznania są montowane pod maską pojazdów produkowanych w zakładach Volvo w Gandawie (Belgia) oraz w Torslandzie (Szwecja).

Odnowa starego partnerstwa
Obecny kontrakt pomiędzy Exide i Volvo to kolejny krok trwającej od dekad współpracy. "Ta nowa odsłona partnerstwa Volvo i Exide jest dowodem niezawodności naszych innowacyjnych produktów oraz potwierdzeniem, że dostosowanie oferty do zróżnicowanych potrzeb klientów przynosi efekty - podkreśla Michael Geiger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Exide Europe.

Nowe porozumienie jest doskonałą okazją zarówno dla Exide, jak i dla Volvo, by umocnić pozycję w rosnącym rynku technologii start-stop, która umożliwia znaczącą redukcję emisji spalin.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama