/  /  /  / CENY | Nowa cena bazowa modelu Volvo V40. Teraz od...
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

CENY | Nowa cena bazowa modelu Volvo V40. Teraz od...

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
null

Volvo V40 jest dostępne w nowej cenie bazowej. Podstawowa odmiana tego modelu z silnikiem benzynowym T2 o mocy 120 KM kosztuje 79 900 zł brutto.

"Obecnie cenniki modelu V40 będzie otwierał model z silnikiem T2, który został wyceniony na kwotę 79 900 zł brutto. Jest to odpowiedź na widoczny trend rynkowy. W klasie kompaktów premium najlepiej sprzedają się podstawowe jednostki benzynowe - tłumaczy Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.

T2 to czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik osiąga moc 120 KM. Maksymalna wartość momentu obrotowego (240 Nm) jest dostępna od 1600 do 3000 obr./min. Według danych fabrycznych Volvo V40 T2 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy.

Cennik Volvo V40

Bazowa wersja V40 jest wyposażona m.in. w sześciostopniową skrzynię manualną, system Start-Stop, klimatyzację, radio CD/MP3 z wejściem USB, 16-calowe felgi oraz elektryczne sterowanie szybami i lusterkami.

Ciekawie przedstawia się wyposażenie modelu V40 z zakresu systemów bezpieczeństwa. Bez dopłat otrzymamy siedem poduszek powietrznych oraz ósmą poduszkę chroniącą pieszego przed następstwem potrącenia. Do wyposażenia seryjnego należy także układ kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (DSTC).

Samochód jest też wyposażony w zagłówki Whips zapobiegające urazom szyjnego odcinka kręgosłupa. Seryjny system SIPS chroni przez następstwami uderzenia przez inny pojazd z boku. Podczas takich wypadków omawiany system zmniejsza ryzyko zmiażdżenia miednicy kierowcy i pasażera niemal do zera. V40 ma także system City Safety, który samoczynnie wyhamuje auto przed przeszkodą do prędkości 50 km/h.

Warto wspomnieć, że Volvo V40 uzyskało najlepsze wyniki w historii testów zderzeniowych Euro NCAP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama