/  /  /  /  / Najlepszy diesel
Volvo V70

Volvo V70

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najlepszy diesel

Volvo|(2010-04-21 09:26)
null
© Volvo
null

Po raz pierwszy w historii testów ADAC model z silnikiem Diesla uzyskał najwyższą, pięciogwiazdkową notę za parametry ekologiczne. Zaszczyt ten przypadł w udziale Volvo V70 1.6D DRIVe.

Autor: Rafał Żaglewski

Jak obliczyli specjaliści ADAC, Volvo V70 1.6D DRIVe (109 KM) uzyskuje średnie spalanie paliwa na poziomie 4,97 litra na 100 km. Emisja CO2 wynosi 131,1 g/km.

Dzięki świetnemu wynikowi (łącznie 91 punktów) model Volvo uzyskał w teście nieosiągalną do niedawna ocenę pięciogwiazdkową ADAC obok zaledwie trzech innych aut, w tym dwóch z napędem hybrydowym:
- Toyota Prius
- Honda Insight
- VW Passat EcoFuel

"Jedną z najważniejszych wartości dla Volvo jest ekologia. Od wielu lat pracujemy nad obniżeniem emisji spalin oraz CO2 do atmosfery. Cieszymy się, że nasze działania nie idą na marne i są doceniane przez takie organizacje jak ADAC  - powiedział Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Jak podkreślają niemieccy specjaliści, badania ADAC stanowią dla klientów cenne źródło informacji na temat aktualnej oferty dostępnej na rynku, a co więcej testy odbywają się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo V70