/  /  /  /  / Nowe modele Volvo S80, V70 i XC70. Zobacz co się zmieniło
Volvo V60

Volvo V60

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena128 300 zł - 292 300 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO248 g/km - 186 g/km
Żużycie paliwa1,8 L/100km - 8,1 L/100km
 

Nowe modele Volvo S80, V70 i XC70. Zobacz co się zmieniło

Volvo Car|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnull

Nowe elementy karoserii i wnętrza, zmiany mechaniczne, redukcja zużycia paliwa to tylko niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w modelach S80, V70 i XC70. Dodatkowo znajdzie się w nich system sterowania pojazdem Sensus Connected Touch, światła dzienne, zegary TFT, a pod koniec roku także nowa automatyczna skrzynia biegów i czterocylindrowe silniki.

Nowe Volvo S80
Z zewnątrz model został optycznie poszerzony dzięki nowemu grillowi chłodnicy, światłom i zderzakowi wyposażonemu w światła do jazdy dziennej. Zmienił się także kształt tylnych świateł.

Klienci będą mogli zamówić ten model z akcesoryjnymi kołami o średnicy 19-cali przy zachowaniu wysokości profilu opony jak w kołach 18-calowych. W środku tradycyjnych zegarów znajdzie się wyświetlacz TFT. Kierowca będzie mógł zdecydować się, jakie parametry mają być wyświetlane.

Klienci będą mogli zamawiać tapicerkę skórzaną dostarczaną przez nowego, ekskluzywnego dostawcę ze Szkocji: Bridge of Wall. Jest miękka w dotyku, bardzo elegancka i doskonale pasuje do charakteru modelu S80.

Auto będzie dostępne z jednym z trzech rodzajów zawieszenia: komfortowym, obniżonym/sportowym oraz adaptacyjnym.

V70 i XC70
Volvo to jeden z pionierów nadwozi typu kombi. V70 to typowy przedstawiciel tego segmentu, cechujący się ogromną funkcjonalnością nadwozia. Model ten gwarantuje duży komfort podróży, elegancką stylistykę i bagażnik o pojemności aż 575 litrów. Tylną kanapę można składać w proporcji 40/20/40.

Gdy tylne siedzenia są złożone płasko, pojemność bagażnika wzrasta do 1600 litrów (mierzone do linii okien). Tylna klapa jest otwierana elektrycznie za pomocą pilota lub przyciskiem na desce rozdzielczej. W tylnej kanapie mogą znaleźć się zintegrowane foteliki dla dzieci powyżej trzech lat.

Nowy jest także tylny zderzak, inny wzór rur wydechowych, dodatkowe elementy chromowane i zmienione światła tylne. Nowością są także akcesoryjne felgi o średnicy 19 cali.

Wszystkie te zmiany obejmą także crossovera XC70, który otrzyma dodatkowe osłony podwozia i ochronną, czarną powierzchnię w dolnej części zderzaka. Bardzo charakterystyczną zmianą jest grill chłodnicy o diagonalnym wzorze.

Sensus Connected Touch
To nowy system sterowania pojazdem z funkcjami multimedialnymi. Centrum sterowania stanowi 7-calowy ekran dotykowy typu multi-touch, z którego można korzystać także w rękawiczkach. Część przycisków sterujących systemem zdublowano na klawiaturze panelu środkowego i na kierownicy. System może być także sterowany głosowo.

Kierowca może się łączyć się z internetem, wpinając do gniazda USB modem 3G/4G lub parując z samochodem telefon komórkowy. Istnieje możliwość udostępnienia sieci poprzez WiFi wszystkim pasażerom.

W trakcie jazdy można słuchać muzyki z internetowych stacji radiowych lub serwisów oferujących streaming muzyki. Ekran może wyświetlać prognozę pogody na najbliższych kilka dni.

System potrafi nanieść najnowsze informacje dotyczące ruchu drogowego i skoordynować je z pokładowym systemem nawigacji. Można też wyszukiwać wolne miejsca parkingowe lub lokalizować wybrane usługi.

Na postoju można przeglądać strony internetowe, korzystać ze sklepów AppStore, sprawdzać informacje dotyczące mijanych zabytków i miast.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Pod koniec roku do modeli S80/XC70/V70 trafi nowa generacja silników VEA. Są to mocne silniki 4-cylindrowe benzynowe i wysokoprężne. Silniki będą współpracowały z sześciostopniową skrzynią manualną lub nową, ośmiostopniową przekładnią automatyczną.

Ta ostatnia będzie dostępna z łopatkami przy kierownicy, które ułatwiają szybszą zmianę przełożeń.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama