/  /  /  /  / Volvo V40 z nagrodą "Złota Kierownica"
Volvo V40

Volvo V40

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena100 300 zł - 142 900 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO289 g/km - 137 g/km
Żużycie paliwa3,6 L/100km - 5,9 L/100km
 

Volvo V40 z nagrodą "Złota Kierownica"

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
nullnull

W czwartej edycji plebiscytu "Złota Kierownica" tygodnika Auto Świat zwyciężyło Volvo V40. Ten prestiżowy hatchback uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii aut kompaktowych, pokonując m.in. nowe Audi A3 oraz Mercedesa Klasy A.

Od 2009 roku każdej jesieni czytelnicy tygodnika Auto Świat wybierają najlepsze swoim zdaniem samochody spośród modeli wprowadzonych do sprzedaży w obecnym roku kalendarzowym. Głosują na auta podzielone na sześć następujących kategorii: samochody miejskie, kompakty, auta klasy średniej i wyższej, kabriolety i coupe, vany oraz SUV-y.

Zwycięzca każdej z kategorii otrzymuje statuetkę "Złotej Kierownicy" (tytuł obowiązujący przez rok). Konkurs w różnych odsłonach jest organizowany w kilkunastu krajach, gdzie wydawane są lokalne edycje tygodnika Auto Bild.

W polskiej edycji plebiscytu pierwsze miejsce w kategorii aut kompaktowych zajęło nowe Volvo V40. To zupełnie nowy samochód w gamie szwedzkiej marki, który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewa 2012. Auto otrzymało od czytelników 15 000 głosów, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz pokonać m.in. niemieckich konkurentów z segmentu premium.

Plebiscyt Złota Kierownica 2012

"Według 15 000 czytelników tygodnika Auto Świat to właśnie nowe Volvo V40 jest obecnie najlepszych dostępnym hatchbackiem. Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, ale również motywuje do dalszej pracy. Co więcej, wyniki sprzedaży już teraz pokazują, że nowe Volvo V40 to bardzo dobry samochód. Z każdym miesiące zainteresowanie nim stale rośnie. To bardzo dobry prognostyk - podkreśla Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR w Volvo Auto Polska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo V40