/  /  /  /  / Volvo V40 wygrywa Profesjonalny Test Flotowy 2013
Volvo V40

Volvo V40

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena100 300 zł - 142 900 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO289 g/km - 137 g/km
Żużycie paliwa3,6 L/100km - 5,9 L/100km
 

Volvo V40 wygrywa Profesjonalny Test Flotowy 2013

Volvo Auto Polska|
null
© Volvo
null

Już po raz trzeci około 200 menedżerów zarządzających flotami samochodowymi wybierało najlepsze auto flotowe. W tym roku zwycięzcą w segmencie D zostało Volvo V40, pokonując bardzo silną konkurencję.

V40 było bezkonkurencyjne w kategorii systemów bezpieczeństwa, układu hamulcowego, pracy skrzyni biegów, przyspieszenia, designu wnętrza, wygody kierowcy oraz kategorii dodatków.

Profesjonalny Test Flotowy jest organizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych i pismo Flota Auto Biznes.

Do tego testu nie można było zgłosić żadnego auta. Sami organizatorzy wybierali modele, które były poddawane rozmaitym próbom. Podczas ich przeprowadzania nie byli obecni przedstawiciele producentów i importerów aut.

Wszystko to miało na celu transparentny wybór najlepszych aut, bez nacisków z zewnątrz.

Pojazdy były analizowane pod kątem cen zakupu, kosztów użytkowania, wartości rezydualnej jak i walorów użytkowych, a także subiektywnej oceny poszczególnych elementów samochodu.

Profesjonalny Test Flotowy 2013 lista zwycięzców

Modele przydzielono do jednej z pięciu kategorii, przy czym przyporządkowanie do jednej z nich zależało nie tylko od wielkości samochodu, ale także od jego ceny. Stąd obecność modelu V40 (przedstawiciel segmentu kompaktów premium) w kategorii większych aut segmentu D.

W tym roku konkurencja w tej grupie była bardzo silna. V40 pokonało m.in. modele Kia Optima, Hyundai i40, Audi A4, Volkswagen Passat oraz Toyota Avensis.

"Wygrana w profesjonalnym teście samochodowym jest dla nas bardzo ważna. Samochody były w nim oceniane przez bardzo wymagających specjalistów, którzy na co dzień decydują o wyborze aut do swoich firm. Najbardziej cieszy nas fakt, że to już trzecie trofeum flotowe przyznane w tym roku temu modelowi - podkreśla Ryszard Zdanowski, fleet sales manager Volvo Auto Polska.

Volvo V40 to najnowszy model szwedzkiej firmy, który zadebiutował w roku ubiegłym. Samochód wyznaczył nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa, zdobywając najlepsze noty w historii testów zderzeniowych według wytycznych organizacji Euro NCAP.

Pojazd wyposażono w pierwszą na świecie zewnętrzną poduszkę powietrzną chroniącą pieszego przed następstwem ewentualnego potrącenia. W samochodzie zastosowano seryjny układ City Safety, samoczynnie wyhamowujący auto przed przeszkodami, działający do prędkości 50 km/h.

W V40 zastosowano system SIPS chroniący pasażerów i kierowcę przed następstwami uderzeń bocznych i WHIPS, który chroni szyjny odcinek kręgosłupa w przypadku uderzenia z tyłu.

Cennik Volvo V40

Pod maską V40 można znaleźć trzy jednostki Diesla D2, D3 i D4 o mocy 115, 150 i 177 KM oraz cztery turbodoładowane silniki benzynowe T2, T3, T4 i T5: 120, 150, 180 i 254 KM.

Samochód można indywidualnie konfigurować korzystając z obszernej listy wyposażenia dodatkowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volvo V40