/  /  /  /  / Sukces Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS
Volvo S60

Volvo S60

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena123 100 zł - 288 000 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO299 g/km - 179 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 7,8 L/100km
 

Sukces Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS

Volvo|
null
© Volvo
null

Amerykański IIHS przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które nie tylko zwyciężyło w zestawieniu sumarycznym, ale również wygrało w prawie wszystkich kategoriach, tym samym deklasując niemieckich rywali.

Nowe testy IIHS różni od Euro NCAP rodzaj uderzenia. W teście przeprowadzonym przez amerykański instytut auto uderza w sztywną barierę z prędkością 64 km/h, tylko 1/4 przodu samochodu. Z kolei w Euro NCAP 40% przodu auta uderza w barierę odkształcalną. Ta 15-proc. różnica diametralnie wpływa na wyniki testów zderzeniowych.

W nowym teście IIHS tylko Volvo S60 oraz Acura TL (niedostępna na polskim rynku) zostały dobrze ocenione i otrzymały najwyższy wynik pod kątem zachowania jednolitej struktury auta. To przełożyło się również na zestawienie sumaryczne, w którym Volvo otrzymało najlepszą notę Good.

Niemieccy konkurenci Volvo nie wypadli już tak dobrze. Zarówno Audi A4, jak i Mercedes Klasy C nie zaliczyły testu: oba modele otrzymały notę Poor. Nieco lepiej wypadło BMW Serii 3, które zapewnia marginalną ochronę osób znajdujących się w środku auta. Całkowita nota tego samochodu to Marginal.

Nowe Volvo V40 w testach zderzeniowych Euro NCAP

"Wyniki nowych testów IIHS potwierdziły, że nasze auta świetnie wypadają zarówno w standardowych testach Euro NCAP, jak i w każdy innych próbach zderzeniowych. To kolejny dowód na to, że samochody Volvo zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa - powiedział Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR w Volvo Auto Polska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama