/  /  /  /  / Nowe Volvo V60 zaprasza do środka
Volvo S60

Volvo S60

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena123 100 zł - 288 000 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO299 g/km - 179 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 7,8 L/100km
 

Nowe Volvo V60 zaprasza do środka

Volvo|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wnętrze V60 charakteryzuje się doskonałą jakością znaną z modelu S60. Jest świetnym przykładem tego, w jaki sposób projektanci Volvo potrafią wzbogacić prosty i praktyczny skandynawski design o elementy kontrastu i zabawy..

Skandynawski design znany jest z takich cech jak funkcjonalność, prostota, przystępność i przejrzystość. Każda z tych cech występuje w nowym V60.

Zalety kombi – nie tylko bagażnik
Powierzchnia bagażnika została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić wykorzystanie każdego dostępnego milimetra. Klapa bagażnika o szerokości 1095 mm w połączeniu z dodatkowym miejscem za obudową kół i pod podłogą bagażnika zapewnia 430 litrów pojemność bagażnika.

Tylna kanapa podzielona w stosunku 40/20/40 oraz składane siedzenie pasażera pozwalają na bardzo łatwe dostosowanie ładowności samochodu. Każde z trzech oparć tylniej kanapy może być złożone osobno z niezwykłą łatwością, pozostawiając po sobie całkowicie płaską powierzchnię odpowiednią do przechowywania ładunku. Zagłówki w tylniej kanapie mogą być składane elektrycznie. Tylna kanapa może być również wyposażona w zintegrowane siedziska dla dzieci, znajdujące się na dwóch zewnętrznych siedzeniach.

Uwaga skupiona na jakości materiałów i wykonania
„Chcieliśmy, aby każda widoczna powierzchnia, zarówno skórzana, metalowa, drewniana jak i plastikowa była ekskluzywna w dotyku i wyglądzie - powiedział Anders Sachs, odpowiedzialny za dobór kolorystyki i materiałów wykorzystanych w nowym Volvo V60.

Aby nadać wnętrzu prawdziwie sportowy charakter projektanci Volvo czerpali inspiracje z torów wyścigowych. Styl samochodu wyścigowego jest najlepiej widoczny na desce rozdzielczej oraz drzwiach. „Wszystkie linie koncentrują się wokół kokpitu kierowcy. Deska rozdzielcza oraz środkowa konsola są nachylone w kierunku kierowcy dając wrażenie skupienia i kontroli. Dynamiczna trójramienna kierownica oraz sportowe siedzenia z dodatkowymi bocznymi oparciami to standard w tym samochodzie. W trakcie tworzenia tego wnętrza ani razu nie poszliśmy na kompromis i ciągle trzymaliśmy się wyznaczonego na samym początku kierunku skupiającego się na dynamiczności - dodał Jonathan Disney, szef zespołu odpowiedzialnego za projekt wnętrza nowego Volvo V60.

Wnętrze Volvo V60 mimo, że obfituje w elementy służące tylko kierowcy, jest to nadal samochodem pięcioosobowym, który oferuje komfort wszystkim pasażerom.

Zupełnie nowy system informacyjno-multimedialny
Nowe V60 zostało również wyposażone w zupełnie nowy system informacyjno-multimedialny, który pozwala na wyświetlanie informacji na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej równej 5 lub 7 cali, wbudowanym w deskę rozdzielczą. Ekran ten został umieszczony w takim miejscu, aby ułatwić kierowcy śledzenie pojawiających się informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą przełączników znajdujących się na kierownicy lub pod wyświetlaczem. Opcjonalnie dostępny jest również pilot zdalnego sterowania.

„Jednym z naszych priorytetów był rozwój systemu HMI, czyli rozwiązań wspomagających komunikację na linii człowiek-samochód, które sprawiają, że urządzenia są proste w obsłudze i pozwalają kierowcy skupić się na jego głównym zajęciu, czyli prowadzeniu samochodu. Głównym celem przyświecającym tej technologii jest to, aby użytkownik mógł korzystać z podstawowych funkcji systemu bez konieczności zaglądania do instrukcji obsługi - powiedział Tomas Ahlborg, dyrektor ds. projektu nowego Volvo V60.

Volvo V60 jest również jednym z pierwszych samochodów na świecie wykorzystujących technologię MultEQ firmy Audyssey Laboratories. Technologia ta usuwa zakłócenia spowodowane akustyką kabiny i sprawia, że dla każdego z pasażerów dźwięki płynące z głośników są czyste i wyraźne.

Przestrzenny dzwięk
Dzięki zastosowaniu opcjonalnej technologii Dolby Digital, Volvo V60 pozwala słuchaczom na doświadczenie dźwięku o niezwykłej przestrzenności, zapewniając tym samym doskonałą jakość ścieżek dźwiękowych nagranych w standardzie Dolby Digital. Dzięki temu wszystkie nagrania „na żywo" będą charakteryzowały się koncertową jakością. System obsługuje również technologię Dolby Pro Logic II Surround, który pozwala na przetwarzanie zwykłych nagrań stereo zapewniając im pełnowymiarowe przestrzenne brzmienie.

W celu zapewnienia możliwie najwyższej jakości dźwięku dla każdego odbiorcy, system Premium Sound oferuje specjalne funkcje dopasowania brzmienia i ustawień. Wrażenia dźwiękowe mogą zostać zoptymalizowane na trzy sposoby: pod kątem kierowcy, pod kątem dwóch przednich siedzeń lub pod kątem tylnich siedzeń.

System potrafi również odtwarzać płyty CD oraz DVD z muzyką zapisaną w formacie MP3, ACC oraz WMA. Ponadto obsługuje filmy nagrane w formacie AVI oraz Video DivX. Premium Sound obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku (A2DP) przez moduł Bluetooth.

Dobry klimat wnętrza
System elektronicznej kontroli klimatu ECC (Electronic Climate Control) zapewnia automatyczną regulację zarówno temperatury wewnątrz samochodu jak i siły nawiewu. Samochód może również zostać wyposażony w system zarządzania jakością powietrza IAQS (Interior Air Quality System), który zapobiega przedostawaniu się do wnętrza samochodu nieprzyjemnych zapachów.

Aby zapewnić pasażerom jeszcze większe poczucie komfortu, samochód został również wyposażony w system Clean Zone Interior, który działa w oparciu o systemy ECC oraz IAQS. Po otwarciu samochodu pilotem zdalnego sterowania, system automatycznie włącza wentylację, jeżeli temperatura na zewnątrz przekracza 10 stopni Celsjusza.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama