/  /  /  /  / Nowe Volvo C70 liderem bezpieczeństwa osobistego
Volvo C70

Volvo C70

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe Volvo C70 liderem bezpieczeństwa osobistego

Volvo|
null
© Volvo
null

Brytyjski Instytut Thatcham uznał najnowszy kabriolet Volvo - nowe C70 - za auto najlepiej w swojej klasie zabezpieczone przed kradzieżą i włamaniem. Prestiżowa nagroda BICSA 2006 to nie pierwsze wyróżnienie dla Volvo, któremu Thatcham przyznał rok temu tytuł producenta najlepszego producenta. W najnowszym rankingu Volvo znów znalazło się w czołówce, zajmując trzecie miejsce.

Eksperci z Thatcham oceniają rozwiązania chroniące auta przez kradzieżą takie jak blokada zapłonu lub kolumny kierownicy, zewnętrzne zamki, identyfikacja pojazdu, drugi zabezpieczający system mechaniczny, zewnętrzne szyby laminowane, jak również elektroniczne systemy zabezpieczeń (alarm, immobiliser) oraz zabezpieczenia kluczyka czy inne, dodatkowe zabezpieczenia. W kategorii zabezpieczenia przed włamaniem Instytut Thatcham brał pod uwagę takie rozwiązania zabezpieczające przed rabusiem jak system alarmowy, zewnętrzne zamki, zabezpieczenie kluczyka i elektronikę wewnętrzną oraz zabezpieczające szklenie i dodatkowe zabezpieczenia.

"Nagroda BICSA 2006 dla nowego Volvo C70 dowodzi, że nasze starania nad stworzeniem bezpiecznego kabrioletu zakończyły się sukcesem. Wyróżnienie przyznane przez Instytut Thatcham potwierdza także wysoką pozycję Volvo Cars w dziedzinie bezpieczeństwa osobistego, którego istotnym elementem jest zabezpieczenie auta przed kradzieżą i włamaniem - powiedział Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Instytut Thatcham to organizacja typu non-profit, która działa od 1969 r.  Zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem biernym i czynnym. Od 2004 r. jest członkiem European New Car Assessment Programme (Euro NCAP).

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama