/  /  /  / Prawie 3 miliony mil za kierownicą Volvo P1800
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Prawie 3 miliony mil za kierownicą Volvo P1800

Volvo|
null
© Volvo
null

Pewien Amerykanin oraz jego niezawodne Volvo P1800 zamierzają we wrześniu przekroczyć dystans łącznie 3 milionów przejechanych mil. Odpowiada to ponad 4,8 mln kilometrów.

73-letni Irv Gordon, obecnie emerytowany nauczyciel mieszkający w Patchogue na Long Island, kupił swoje czerwone Volvo P1800 w roku 1966. W tym roku zamierza wybrać się na zwiedzanie odległej Alaski i dzięki temu osiągnie swoim autem dystans łącznie ponad 3 milionów przejechanych mil.

Irv Gordon podkreśla, że tylko podczas codziennych dojazdów do pracy i z powrotem do domu pokonywał regularnie ponad 200 km, a do tego dochodzą jeszcze niezliczone wyjazdy jako niezmotoryzowany turysta odwiedzający różne części USA. Według Amerykanina, nie na lepszego sposobu na poznanie tego wielkiego kraju jak tylko podczas podróży samochodem.

Według Irva Gordona, sekretem zapewniającym długowieczność samochodu jest rozsądna eksploatacja oraz dbałość o stan techniczny i regularne przeglądy.

Więcej na temat tego niezwykłego kierowcy z USA i jego Volvo P1800 znaleźć można TUTAJ.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama