/  /  /  / Czwarty miesiąc wzrostu Volvo pod rząd
Volvo

Volvo

Zmień
Po raz pierwszy nazwa Volvo pojawiła się w 90 lat temu na łożyskach kulkowych. Jako znak towarowy oficjalnie zarejestrowano ją 22 czerwca 1915 roku. Od tego czasu znakiem Volvo sygnowano każde łożysko, wyprodukowane przez SKF, na którego zewnętrznej stronie umieszczano logo Volvo. Wraz z rozwojem firmy znak ten pojawiał się na samochodach, ciężarówkach, łodziach czy samolotach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Czwarty miesiąc wzrostu Volvo pod rząd

Volvo|
null
© Volvo
null

W miesiącu październiku Volvo Car Group dostarczyło klientom końcowym na świecie łącznie ponad 36 100 nowych samochodów. Dzięki temu osiągnięto wzrost w stosunku rocznym o 3,7%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z powyższego na rynek europejski (EU-20) przypadło około 20 400 sprzedanych samochodów marki Volvo (-4,2%), natomiast na obiecującym rynku chińskim koncern uzyskał wynik powyżej 5 000 egzemplarzy (+50,1%).

Licząc narastająco od stycznia dostawy samochodów Volvo Car Group na rynek światowy przekroczyły łącznie 346 800 egzemplarzy, co jest wynikiem bardzo zbliżonym do wolumenu z analogicznego okresu rok wcześniej (-0,2%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama