/  /  /  / Volkswagen otwiera nową fabrykę w Chinach
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen otwiera nową fabrykę w Chinach

VW|
null
© Volkswagen
null

W Ningbo w południowo-wschodnich Chinach koncern Volkswagen AG dokonał oficjalnego otwarcia nowej fabryki. Jest to już 105. zakład grupy na świecie, a zarazem 16. w Chinach.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W zakładach Ningbo powstaje 5 700 nowych miejsc pracy. Z własną tłocznią, działem budowy nadwozi, lakiernią i działem montażu końcowego zakłady mają łączną wydajność 300 000 samochodów rocznie.

Produkcja w Ningbo rozpocznie się od modelu Skoda Superb. Na kolejnym etapie produkowane będą samochody marki Volkswagen i Skoda, zaprojektowane na bazie modułowej platformy podłogowej MQB.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama