/  /  /  / Volkswagen Golf z nagrodą Car of the Year 2013
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen Golf z nagrodą Car of the Year 2013

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Nowy Golf został europejskim "Samochodem Roku 2013". Prestiżowa międzynarodowa nagroda Car of the Year uchodzi za jedno z najważniejszych wyróżnień w branży motoryzacyjnej.

Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG podkreśla: "To wspaniały wynik, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ta najważniejsza europejska nagroda stanowi doskonałe uzupełnienie listy zdobytych wyróżnień. Ponad 29 milionów klientów sprawiło, że Golf stał się kultowym autem. Nowy Golf na pewno będzie kontynuował tę obfitującą w sukcesy tradycję".

Car of the Year jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych plebiscytów w Europie. Corocznie, od 1964 roku wyróżniane są najlepsze nowości motoryzacyjne. Jury składające się z 58 europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów wybrało w eliminacjach osiem finałowych samochodów, które w ubiegłych miesiącach były dokładnie porównywane, testowane i oceniane m.in. pod kątem ekonomiczności, komfortu, bezpieczeństwa, prowadzenia, funkcjonalności, designu oraz innowacyjności.

W 50-tym plebiscycie Car of the Year nowy Golf, zdobywając 414 punktów, wyraźnie zdeklasował siedmiu pozostałych rywali: auto, które znalazło się na drugim miejscu, zdobyło 212 punktów.

Wcześniej prestiżową nagrodę Car of the Year otrzymały już dwa modele Volkswagena: Golf w roku 1992 oraz Polo w 2010 roku.

Nowy Volkswagen Golf kombi nadchodzi

Najpopularniejszy samochód Europy został opracowany nie tylko z naciskiem położonym na jakość wykonania, komfort, niskie wartości spalania i emisji oraz bardzo dobrą dynamikę, lecz także na najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przykładem jest seryjny hamulec multikolizyjny, który po zderzeniu automatycznie przyhamowuje pojazd, aby możliwie jak najszybciej zminimalizować pozostałą energię kinetyczną i w ten sposób uniknąć kolejnych kolizji.

Do tego dochodzą liczne systemy poprawiające bezpieczeństwo i wspierające kierowcę takie jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS, proaktywny system ochrony pasażerów PreCrash i system ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist.Oprócz głównej nagrody w plebiscycie Car of the Year nowy Golf zdobył również inne liczne wyróżnienia: został wybrany „Najlepszym samochodem 2013” (Die besten Autos 2013), otrzymał tytuł Auto Trophy 2012 oraz tytuł najbardziej wszechstronnego auta magazynu Top Gear.

Samochód został doceniony również w Polsce. W jednym z największych plebiscytów motoryzacyjnych w naszym kraju (Auto Lider) Golf został wybrany kompaktowym samochodem roku.

Oto pierwsza trójka konkursu Auto Lider 2012 w kategorii auta kompaktowe:
1. Volkswagen Golf VII
2. Skoda Rapid
3. Mercedes Klasy A
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama