/  /  /  / Volkswagen Golf 7 produkowany w nowej fabryce
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen Golf 7 produkowany w nowej fabryce

Volkswagen|
Volkswagen Golf 7 wersja europejska
© Volkswagen
Volkswagen Golf 7 wersja europejska

Dyrekcja koncernu Volkswagen AG zdecydowała, że model Volkswagen Golf najnowszej generacji będzie też wytwarzany w Meksyku. Pierwsze egzemplarze mają opuścić linię produkcyjną za rok.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Miejscem produkcji nowego Golfa będą zakłady w miejscowości Puebla, poczynając od pierwszego kwartału roku 2014. Omawiana inwestycja ta jest spójna ze strategią koncernu, który szuka sposobów zabezpieczenia się przed wahaniami kursowymi na świecie, a jednocześnie chce produkować swoje samochody jak najbliżej potencjalnych rynków zbytu. Planuje się, że egzemplarze Golfa wytwarzane w Meksyku trafiać będą do klientów w USA i Kanadzie, jak również w Ameryce Południowej.

Klienci w USA będą mogli kupić nowego Volkswagena Golfa poczynając od pierwszej połowy przyszłego roku.

Volkswagen angażuje nowe siły do produkcji Golfa

Koncern Volkswagen AG widzi dla siebie obiecujące perspektywy wzrostu na rynku północnoamerykańskim. Dlatego też w ciągu najbliższych trzech lat przewidziana jest realizacja inwestycji wartych ponad 5 mld dolarów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama