/  /  /  / Volkswagen angażuje nowe siły do produkcji Golfa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen angażuje nowe siły do produkcji Golfa

VW|
null
© Volkswagen
null

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie w Europie nową generacją Golfa, na którą Volkswagen zebrał już ponad 100 000 zamówień, w fabrykach w Wolfsburgu i Zwickau uruchomiono dodatkową zmianę, zwiększając produkcję auta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ciągu pierwszego kwartału tego roku proces ten pozwoli na wyprodukowanie średnio 2 000 dodatkowych aut, które trafią na rynki Europy.

Nowa generacja Golfa bardzo udanie zadebiutowała na rynku. Prezes zarządu Volkswagen AG Martin Winterkorn powiedział: "Od momentu wprowadzenia do sprzedaży modelu Golf 7 nasi dealerzy przyjęli już ponad 100 000 zamówień. Mimo zmian związanych z przestawieniem linii produkcyjnych do budowy nowej generacji modelu w minionym roku wyprodukowano ponad 800 000 egzemplarzy Golfa (obie generacje). Żadne inne auto w Europie nie cieszyło się takim powodzeniem".

Od 9 lat Golf jest liderem sprzedaży w Europie. Na niemieckim rynku model ten jest numerem 1 w rankingach sprzedaży nieprzerwanie już od ponad 35 lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama