/  /  /  / Ten model wpadł w oko Szkotom
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ten model wpadł w oko Szkotom

null
© Volkswagen
null

Pomału zbliżamy się do końca bieżącego roku kalendarzowego, a to znaczy, że coraz więcej będzie rozstrzygnięć w konkursach o tytuł najlepszego samochodu roku, organizowanych w różnych krajach europejskich.

W konkursie zorganizowanym po raz kolejny przez stowarzyszenie dziennikarzy motoryzacyjnych w Szkocji (ASMW) Volkswagen Golf pokonał bardzo silną konkurencję, zajmując pierwsze miejsce w kategorii modeli rodzinnych, a także zdobywając główne wyróżnienie jako Samochód Roku 2013 w Szkocji.

Dodajmy, że jest to pierwszy taki sukces marki Volkswagen w szkockim konkursie motoryzacyjnym. W latach poprzednich zdobywcą głównej nagrody w omawianym plebiscycie były takie modele jak np. Dacia Duster (rok 2012), Range Rover Evoque (2011) oraz Kia Sportage (2010).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama