/  /  /  / Światowy rekord Guinnessa na oponach Continental
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Światowy rekord Guinnessa na oponach Continental

Continental|
null
© Volkswagen
null

VW Passat TDI Clean Diesel na oponach Continental ustanowił światowy rekord Guinnessa w kategorii ekonomicznego zużycia paliwa. Samochód przejechał łącznie 13 000 kilometrów, utrzymując średnie spalanie 3,01 l/100 km.

Volkswagen ustanowił nowy światowy rekord Guinnessa w USA w kategorii "najniższe zużycie paliwa przez samochód niehybrydowy". Rekordowy wynik to spalanie na poziomie 3,01 l/100 km.

Prowadzony na zmianę przez dwóch kierowców pojazd wyposażony był w opony firmy Continental (PureContact z technologią EcoPlus). Dodajmy, że poprzedni rekord wynosił 3,46 l/100 km.

"Jesteśmy niezwykle dumni, że mieliśmy swój udział w ustanowieniu przez Volkswagena światowego rekordu Guinnessa - powiedział Travis Roffler, dyrektor marketingu Działu Opon Continental. "Przejechanie ponad 13 000 kilometrów w dwa tygodnie przy zużyciu mniej niż 397 litrów było możliwe m.in. dzięki naszym oponom PureContact".

Trasa prowadziła przez 48 amerykańskich stanów, liczyła ponad 13 000 km długości i została przebyta na niecałych 397 litrach paliwa i jednym komplecie opon Continental PureContact.

PureContact z technologią EcoPlus jest dostępna na rynku amerykańskim. Opony zapewniają kompromis pomiędzy luksusem a całoroczną użytecznością. Zostały zaprojektowane z myślą o długich trasach, wysokim komforcie i najlepszej w swojej klasie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni.

Technologia EcoPlus wydatnie zmniejsza zużycie paliwa poprzez redukcję oporów toczenia dzięki zachowaniu optymalnych parametrów jezdnych przy wydłużonej żywotności bieżnika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Volkswagen

Reklama