/  /  /  / Sukces amerykańskiego VW Passata
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sukces amerykańskiego VW Passata

null
© Volkswagen
null

Amerykańska fabryka Volkswagena w miejscowości Chattanooga (stan Tennessee) wyprodukowała już łącznie 250 000 egzemplarzy modelu Volkswagen Passat, który został stworzony specjalnie z myślą o klientach w USA.

Pierwsze samochody dla klientów opuściły linię montażową w tej fabryce 18 kwietnia 2011. Pułap pierwszych 100 000 egzemplarzy osiągnięto natomiast 31 maja ubiegłego roku.

W rozwój zakładu w USA Volkswagen zainwestował kwotę około miliarda dolarów. Fabryka jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska fabryk samochodowych na świecie. Spełnia surowe wymogi obowiązującej w USA normy LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), która wyznacza standardy w dziedzinie trwałego i ekologicznego budownictwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama