/  /  /  / Stabilna sprzedaż marki VW Samochody Użytkowe w pierwszym półroczu
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Stabilna sprzedaż marki VW Samochody Użytkowe w pierwszym półroczu

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zanotowała w pierwszych sześciu miesiącach roku stabilny poziom sprzedaży. Ten wiodący producent sprzedał od stycznia do końca czerwca łącznie 270 700 pojazdów na świecie (+0,2%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W Europie Zachodniej sprzedaż spadła od stycznia do końca czerwca bieżącego roku o 6,6% do około 135 300 samochodów. W Europie Wschodniej użytkowe Volkswageny zakupiło natomiast o 9,6% mniej klientów (19 000 egzemplarzy).

W Polsce zarejestrowano w pierwszym półroczu 2 386 użytkowych modeli Volkswagena, czyli o 13,96% mniej niż w tym samym okresie w minionym roku (2 773 sztuk). Udział rynkowy wyniósł 10,86% (2012: 12,21%).

W Ameryce Południowej marka przekazała nabywcom 76 300 aut, czyli o 12,7% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Także na innych, pozaeuropejskich rynkach odnotowany został dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

Spadek popytu na samochody w wielu krajach Europy, wynikający z kryzysu gospodarczego, odbił się także na sprzedaży użytkowych Volkswagenów. Jednak wzrost sprzedaży, szczególnie w Ameryce Południowej, skompensował słabość rynków europejskich.

"Modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe są doskonałe dopasowane do wszystkich wymagań naszych klientów, co jest istotnym czynnikiem pozwalającym osiągnąć zadowalający poziom sprzedaży w pierwszym półroczu - podkreśla Bram Schot, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. marketingu i sprzedaży.

"Zdajemy sobie sprawę, że także druga połowa roku, szczególnie w Europie, będzie stała pod znakiem niepewnej sytuacji gospodarczej, ale jesteśmy przygotowani, aby stawić czoła temu wyzwaniu".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama